| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Dotacje na dostosowanie firm do wymogów ochrony środowiska

Dotacje na dostosowanie firm do wymogów ochrony środowiska

Do 18 maja 2009 r. przedsiębiorcy mogą składać wstępne wnioski o dotację na dostosowanie firm do wymogów ochrony środowiska.

● budowę lub modernizację oczyszczalni lub podczyszczalni ścieków przemysłowych.

Celem Działania 4.6. Wsparcie dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie odzysku i unieszkodliwiania odpadów innych niż komunalne jest zwiększenie udziału odpadów (innych niż komunalne) podlegających odzyskowi i prawidłowemu unieszkodliwianiu.

Ze środków Działania 4.6 przedsiębiorcy mogą się ubiegać o pomoc na realizację m.in.:

● budowy, rozbudowy lub modernizacji instalacji do odzysku, w tym recyklingu lub unieszkodliwiania odpadów poużytkowych lub niebezpiecznych, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, które mogą pełnić funkcje usługowe, zgodnie z krajowym i wojewódzkimi planami gospodarki odpadami, dla położonych w pobliżu jednostek gospodarczych, które nie mogą uniknąć wytwarzania podobnych typów odpadów,

● budowy, rozbudowy lub modernizacji instalacji do przekształcania odpadów w celu ułatwienia magazynowania i transportu odpadów oraz przygotowania ich do odzysku lub unieszkodliwiania,

● budowy, rozbudowy lub modernizacji instalacji do zbierania lub magazynowania odpadów, w szczególności odpadów niebezpiecznych.

Po zakończeniu naboru wstępnych wniosków zostaną one poddane ocenie formalnej, czyli ocenie, czy są zgodne z celem i zakresem programu oraz z przepisami o pomocy publicznej.

Przedsiębiorcy, których wnioski spełnią kryteria, dostaną pisemne zawiadomienie i zaproszenie do złożenia właściwych wniosków o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami.

Wnioski o dofinansowanie zostaną poddane ocenie formalnej (podobnie jak w przypadku wniosków wstępnych) oraz ocenie merytorycznej. Następnie zostanie opracowana lista rankingowa wniosków - dofinansowanie zostanie przyznane w kolejności zajmowanych miejsc, aż do wyczerpania puli środków.

Projekty o wartości powyżej 25 mln euro zostaną przekazane za pośrednictwem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, do Komisji Europejskiej, w celu potwierdzenia przyznania dotacji.

Wzór wniosku o dofinansowanie można pobrać ze strony http://www.generator-poiis.pl/intro/.

Anna Wiśniewska

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Dominik Lubasz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK