| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Unijne dotacje dla małych przedsiębiorstw są dostępne w regionach

Unijne dotacje dla małych przedsiębiorstw są dostępne w regionach

Wsparcie z Unii Europejskiej dla małych i średnich firm jest rozdysponowywane na poziomie województw. Każdy region oferuje inne warunki, na których udziela dotacji. Zgłaszane projekty inwestycyjne muszą mieć wartość poniżej 8 mln zł.

Dotację można dostać na utworzenie nowego lub rozbudowę istniejącego przedsiębiorstwa, unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej firmy oraz rozszerzenie zakresu działalności gospodarczej.

Oczywiście, każdy urząd marszałkowski mógł inaczej określić listę przedsięwzięć, które będzie wspierał. Na przykład unijne pieniądze w ramach wielkopolskiego programu operacyjnego dostaną te projekty inwestycyjne, które będą miały charakter innowacyjny, będą tworzyły nowe miejsca pracy, przyczyniały się do tworzenia firm na terenach o niskim poziomie przedsiębiorczości lub też wspomagały rozwój eksportu i turystyki.

W większość regionów konkursy na dotacje dla firm w tym roku już się odbyły. Dolny Śląsk jest jednym z nielicznych regionów, w którym konkursy organizowane są w IV kwartale. W przypadku innych regionów należy poczekać do następnego roku. Nie oznacza to jednak, że firma nie może już teraz przygotowywać się do pozyskania unijnej dotacji. Dlatego warto śledzić strony internetowe urzędów marszałkowskich, na których są umieszczane informacje na temat aktualnego stanu przygotowań do startu unijnej pomocy w poszczególnych regionach.

Unijne pieniądze na wspieranie przedsiębiorczości

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

MARIUSZ GAWRYCHOWSKI

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK