| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Unia Europejska przyznaje dotacje na targi i misje

Unia Europejska przyznaje dotacje na targi i misje

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy - w ramach promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach - mogą ubiegać się o dofinansowanie ich udziału w targach i misjach zagranicznych.


W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i priorytetu 6.1 pt. Polska gospodarka na rynku międzynarodowym (zwanego Paszport do eksportu), przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotację udziału w imprezach ekspozycyjnych w wysokości 50 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia (koszty doradztwa finansowane będę w 80 proc.). Maksymalna kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy wynosić będzie 150 tys. zł.

Całość środków przeznaczonych na to działanie to blisko 92 mln euro. W odróżnieniu od podobnego programu adresowanego do przedsiębiorców eksportujących swoje towary na zagraniczne rynki zbytu w poprzednim okresie dofinansowywania, obecnie będą mogły z niego skorzystać wyłącznie firmy, które wykażą się gotowością i niezbędną dojrzałością do rozpoczęcia lub poszerzenia skali swojej działalności eksportowej, a ich działania będą zaplanowane i przemyślane. Ten stan przygotowania oceniać będą specjaliści. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej oceny doradców firmy będą mogły aplikować o dofinansowanie udziału w wybranych przez siebie imprezach wystawienniczych.

Zadaniem tego priorytetu jest silniejsze powiązanie gospodarki polskiej z międzynarodową poprzez pokazanie naszego kraju jako atrakcyjnego partnera wymiany gospodarczej oraz miejsca lokowania inwestycji - czytamy w uszczegółowieniu programu operacyjnego.

Z analiz przeprowadzonych przez resort gospodarki wynika bowiem, że niewiele polskich firm sprzedaje swoje produkty za granicą, a wiele z tych, które to robią, wprowadza swoje towary i usługi na inne rynki pod cudzymi markami.

Działanie Paszport do eksportu ma przyczynić się do wzrostu liczby firm, które na jednolitym rynku europejskim prowadzą sprzedaż w oparciu o przygotowaną strategię i z wykorzystaniem krajowych instrumentów wsparcia.

Niezależnie od Działania 6.1, także w niektórych regionalnych Programach Operacyjnych (w priorytetach adresowanych do przedsiębiorców) przewidziane jest dofinansowanie udziału małych i średnich przedsiębiorstw w targach i misjach.

ATRAKCYJNY PASZPORT DO EKSPORTU

Co daje program Paszport do eksportu małym firmom?

Paszport dla eksportu pozwala na: skorzystanie z 30 godzin bezpłatnego konsultingu z zakresu planowania rozwoju eksportu dla firmy oraz trzech z czterech poniższych instrumentów:

• wykonanie indywidualnych badań i ekspertyz dotyczących możliwości wprowadzenia towarów i usług oferowanych przez wnioskodawcę na targi zagraniczne lub zwiększenia sprzedaży tych towarów i usług za granicą;

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK