| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Zachęty dla inwestorów do prowadzenia działalności w Niemczech

Zachęty dla inwestorów do prowadzenia działalności w Niemczech

Reforma niemieckiego prawa, jaka miała miejsce w 2007 roku, ma duże znaczenie dla niemieckich przedsiębiorców, ale także dla polskich podmiotów działających na rynku niemieckim.


Amortyzacja


Amortyzację degresywną całkowicie zastąpi liniowa, a granica odpisów jednorazowych dla składników majątkowych o niskiej wartości zostanie obniżona z dotychczasowych 410 euro do 150 euro. Składniki majątkowe podlegające zużyciu o kosztach nabycia w wysokości od 150 euro do 1 tys. euro należy ujmować w jednej pozycji zbiorowej, odnoszącej się do całego roku i amortyzować liniowo razem przez pięć lat.


Podatek od zysków


Na styczeń 2009 r. planowane jest ujednolicenie opodatkowania zysków kapitałowych. W przyszłości ma obowiązywać zryczałtowany podatek od zysków (Abgeltungssteuer) w wysokości 25 proc. Przestanie obowiązywać dotychczasowe postępowanie tzw. częściowego opodatkowania dochodów (Halbeinkünfteverfahren), zgodnie z którym opodatkowaniu podlegała tylko połowa dywidend i zysków spekulacyjnych, oraz zwolnienie z opodatkowania zysków z tytułu sprzedaży po zakończeniu okresu spekulacyjnego. Kompensata strat z tytułu sprzedaży akcji będzie w przyszłości możliwa jedynie z zyskami z tytułu sprzedaży akcji.

DAMIAN WYPIOR

adwokat z niemieckiej kancelarii Bunk alliance w Worms

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Jurkiewicz

General Manager serwisu infoPraca (Grupo Intercom).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK