| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Jak w Wielkiej Brytanii opłacać składki i korzystać z dotacji

Jak w Wielkiej Brytanii opłacać składki i korzystać z dotacji

Prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii, trzeba opłacać odpowiednie składki ubezpieczeniowe. Jak wygląda ten system w Zjednoczonym Królestwie i z jakiej pomocy finansowej, np. w postaci dotacji, mogą korzystać przedsiębiorcy?


Pomoc jest przyznawana na zasadzie dofinansowania inwestycji. Aplikować mogą mikroprzedsiębiorcy realizujący projekty trwające krócej niż 12 miesięcy (dofinansowanie do wysokości 20 tys. GBP), mali przedsiębiorcy z projektami badawczymi o czasie trwania 6-18 miesięcy (do 75 tys. GBP), MSP z innowacyjnymi projektami inwestycyjnymi o czasie trwania od 6 do 36 miesięcy (do 200 tys. GBP, z tym że projekty o strategicznym znaczeniu dla sektora mogą być dofinansowane kwotą nawet do 500 tys. GBP).


Z ciekawych projektów warto też wspomnieć o New Deal, czyli zachętach dla zatrudniania. Są to pewne formy subsydiów przyznawanych przez ministerstwo pracy (Department for Work and Pensions). Przedsiębiorca zatrudniający osoby biorące udział w programie otrzymuje przez 26 tygodni dopłaty do wynagrodzeń tych osób w wysokości 50-75 GBP w zależności od etatu pracownika. Przedsiębiorcy zatrudniający młodych pracowników mogą liczyć na grant 750 GBP przeznaczony na szkolenia. Do uzyskania subsydiów wymagane jest wypełnienie specjalnego kwestionariusza i gwarancja stałego zatrudnienia nowego pracownika (co najmniej na 26 tygodni).


WOJCIECH NOCUŃ

konsultant w dziale doradztwa podatkowego Accreo Taxand

(EM)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK