| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Jak w Wielkiej Brytanii opłacać składki i korzystać z dotacji

Jak w Wielkiej Brytanii opłacać składki i korzystać z dotacji

Prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii, trzeba opłacać odpowiednie składki ubezpieczeniowe. Jak wygląda ten system w Zjednoczonym Królestwie i z jakiej pomocy finansowej, np. w postaci dotacji, mogą korzystać przedsiębiorcy?


Pomoc jest przyznawana na zasadzie dofinansowania inwestycji. Aplikować mogą mikroprzedsiębiorcy realizujący projekty trwające krócej niż 12 miesięcy (dofinansowanie do wysokości 20 tys. GBP), mali przedsiębiorcy z projektami badawczymi o czasie trwania 6-18 miesięcy (do 75 tys. GBP), MSP z innowacyjnymi projektami inwestycyjnymi o czasie trwania od 6 do 36 miesięcy (do 200 tys. GBP, z tym że projekty o strategicznym znaczeniu dla sektora mogą być dofinansowane kwotą nawet do 500 tys. GBP).


Z ciekawych projektów warto też wspomnieć o New Deal, czyli zachętach dla zatrudniania. Są to pewne formy subsydiów przyznawanych przez ministerstwo pracy (Department for Work and Pensions). Przedsiębiorca zatrudniający osoby biorące udział w programie otrzymuje przez 26 tygodni dopłaty do wynagrodzeń tych osób w wysokości 50-75 GBP w zależności od etatu pracownika. Przedsiębiorcy zatrudniający młodych pracowników mogą liczyć na grant 750 GBP przeznaczony na szkolenia. Do uzyskania subsydiów wymagane jest wypełnienie specjalnego kwestionariusza i gwarancja stałego zatrudnienia nowego pracownika (co najmniej na 26 tygodni).


WOJCIECH NOCUŃ

konsultant w dziale doradztwa podatkowego Accreo Taxand

(EM)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK