| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Firma w Unii > Jak skorzystać z dotacji unijnych za pośrednictwem innych przedsiębiorstw

Jak skorzystać z dotacji unijnych za pośrednictwem innych przedsiębiorstw

Istnieją programy, w ramach których środki finansowe pochodzące z Unii otrzymały przedsiębiorstwa, które nie są beneficjentem ostatecznym, ponieważ zadeklarowane działania wykonywać będą na rzecz innych przedsiębiorców.


W odstępie dwóch tygodni po szkoleniu odbywać się będą egzaminy certyfikujące. Certyfikat: „Miejsce przyjazne niepełnosprawnym”, będzie stanowił wartość wzmacniającą, podnoszącą konkurencyjność danej firmy. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów, tj. osoby związane z organizacjami i instytucjami niepełnosprawnych. Oczywiście wymienione szkolenia stanowią jedynie część wszystkich działań realizowanych w ramach omawianego projektu, ale wskazujemy tutaj na korzyści, jakie płyną bezpośrednio dla przedsiębiorców1.


Innym przykładem organizowania w ramach tej samej inicjatywy Europejskiego Roku Równych Szans szkoleń dla pracodawców i pracowników będą takie, które mają na celu pokazanie, iż w miejscu pracy może dojść do dyskryminacji. Szkolenia będą przeprowadzone w Krakowie, zaś adresowane do mieszkańców całego regionu krakowskiego. W celu objęcia nimi największej liczby osób pochodzących z różnych przedsiębiorstw, będą one odbywać się w siedzibach firm - w przypadku dużych przedsiębiorstw oraz w obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego - w przypadku małych przedsiębiorstw. Na wykładach przeznaczonych dla pracodawców przedstawione zostaną sposoby zachowania się eliminujące takie sytuacje, które mogą prowadzić do posądzenia o dyskryminowanie w miejscu pracy. Istotne będzie również przedstawienie, jakie prawa przysługują pracownikowi, a mianowicie, iż różnice wynikające z powodu płci, rasy lub pochodzenia etnicznego, religii, niepełnosprawności, wieku, orientacji seksualnej nie mogą być przyczyną nierównego traktowania w pracy. Szkolenia mają na celu także pokazanie, iż różnorodność pracowników jest z wielu względów korzystna dla pracodawcy. Omawiane zagadnienia zostaną podzielone na następujące grupy tematyczne:

l wprowadzenie do prawa Unii Europejskiej,

l pojęcie nierównego traktowania i dyskryminacji w prawie Unii Europejskiej i prawie polskim,

l omówienie kwestii dyskryminacji w życiu społecznym poszczególnych grup (płeć, pochodzenie rasowe lub etniczne, religia lub przekonania, niepełnosprawność, wiek i orientacja seksualna),

l administracyjne i prawne środki zwalczania przypadków naruszeń ustawodawstwa antydyskryminacyjnego,

l propagowanie zasad i wartości leżących u podstaw obchodzonego Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich,

l wskazanie dobrych praktyk i ukazanie wartości płynących z różnorodności.


Więcej informacji o Europejskim Roku Równych Szans dla Wszystkich:

Czytaj także

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy
Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK