| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Fundusze unijne to szansa na szybki rozwój firm

Aktualizacja: 13.11.2007

Fundusze unijne przyczyniają się do szybszego rozwoju polskich spółek. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z bezzwrotnych dotacji na rozwój firm i poprawę pozycji na konkurencyjnym rynku. »

Bank doradza przedsiębiorstwom, jak skorzystać z unijnych dotacji

Aktualizacja: 12.11.2007

Bank nie tylko finansuje projekt, ale także informuje i doradza firmie, jak skorzystać z dotacji. »

Unijne dotacje na inwestycje czekają w regionalnych programach

Aktualizacja: 08.11.2007

Dla firm, których inwestycje są mniejsze niż 8 mln zł i nie mogą otrzymać pieniędzy z programu Innowacyjna Gospodarka, przewidziano dotacje w regionalnych programach operacyjnych. »

Austriacki przedsiębiorca rozlicza się elektronicznie

Aktualizacja: 07.11.2007

Przedsiębiorcy działający w Austrii rozliczają się z organami podatkowymi głównie drogą elektroniczną. Obciążenia podatkowe w tym kraju kształtują się na średnim europejskim poziomie. CIT wynosi 25 proc., a efektywna stawka PIT może sięgać maksymalnie 50 proc. »

Jakie wsparcie finansowe mogą uzyskać przedsiębiorcy w Austrii

Aktualizacja: 05.11.2007

Czy przedsiębiorcy planujący swoje inwestycje w Austrii mogą liczyć na wsparcie finansowane z budżetu austriackiego oraz funduszy strukturalnych Unii Europejskiej? »

Jak długo firma powinna utrzymać inwestycję, zrealizowaną przy współudziale funduszy unijnych

Aktualizacja: 30.10.2007

Inwestycja, która w momencie ukończenia przynosi korzyści firmie, może być dla niej za kilka lat obciążeniem. Dlatego o trwałości inwestycji pamiętać należy przy aplikowaniu o unijne środki, bowiem zgodnie z art. 57 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 trwałość projektu finansowanego z funduszy strukturalnych musi być zachowana przez okres pięciu lat od momentu zakończenia realizacji projektu. »

Unia Europejska pomaga dostosować się do wymogów ochrony środowiska

Aktualizacja: 29.10.2007

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można uzyskać na jeden projekt, to 20 mln zł. W związku z postulatami przedsiębiorców rozważane jest zwiększenie tej kwoty do 40 mln zł na jeden projekt. »

Jak zabezpieczyć swoje prawa z kontrahentem zagranicznym

Aktualizacja: 25.10.2007

Czy zawierając umowę z kontrahentem zagranicznym, przedsiębiorca może zastrzec w umowie, że do zawartej transakcji będą stosowane polskie przepisy oraz że w przypadku sporu właściwym sądem do rozpoznania sprawy będzie sąd polski? »

Zachęty dla inwestorów do prowadzenia działalności w Niemczech

Aktualizacja: 24.10.2007

Reforma niemieckiego prawa, jaka miała miejsce w 2007 roku, ma duże znaczenie dla niemieckich przedsiębiorców, ale także dla polskich podmiotów działających na rynku niemieckim. »

Jak założyć firmę w Belgii

Aktualizacja: 23.10.2007

W Belgii założenie firmy pozbawione jest zbędnych formalności. Obowiązki w tym zakresie zostały ograniczone do minimum. Inwestor może otrzymać sporą pomoc finansową, co powoduje, że Belgia oceniana jest jako kraj przyjazny przedsiębiorcom. »

Bank pomaga przy rozliczeniu projektu z unijnym dofinansowaniem

Aktualizacja: 22.10.2007

Ostatnim etapem, który przedsiębiorca musi zrealizować, aby otrzymać wypłatę dotacji, jest przygotowanie końcowego rozliczenia projektu wraz z wnioskiem o płatność. Bank może w tym wesprzeć przedsiębiorcę. »

Dotacje na szkolenia pozwolą podnosić kwalifikacje

Aktualizacja: 18.10.2007

W latach 2007-2013 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie dysponowała prawie 0,5 mld euro na dotacje związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników. »

Bank pomoże w uzgodnieniu zmian w projekcie

Aktualizacja: 17.10.2007

Samowolna zmiana projektu objętego dofinansowaniem jest niedopuszczalna. W uzgodnieniu zmiany z instytucją wdrażającą może pomóc bank. »

Zmiana projektu nie oznacza utraty dotacji

Aktualizacja: 15.10.2007

Wśród przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy UE często można usłyszeć opinię, iż niedotrzymanie warunków umowy o dofinansowanie oznacza jego utratę. Na szczęście nie zawsze tak jest. »

Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Aktualizacja: 11.10.2007

Dotacje inwestycyjne są najchętniej wykorzystywanym przez przedsiębiorców sposobem finansowania rozwoju własnej firmy. W latach 2007-2013 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie miała do rozdysponowania na ten cel ponad 1,4 mld euro. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Bartosiewicz

doradca podatkowy, radca prawny, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo finansowe, wspólnik kancelarii doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK