| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Jak założyć firmę we Włoszech

Aktualizacja: 04.02.2008

Przedsiębiorcy działający we Włoszech poza opłacaniem podatków dochodowych muszą też płacić dodatkowy podatek od działalności produkcyjnej. Jego wysokość wynosi 3,9 proc. od produkcji netto. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą z pomocą Programu Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 29.01.2008

Pomoc, jaką będzie można otrzymać z Programu Kapitał Ludzki w perspektywie lat 2007-2013, obejmuje nie tylko szkolenia dla bezrobotnych, wsparcie edukacji czy promowanie równości społecznej. Osoby fizyczne, które mają zamiar rozpocząć działalność gospodarczą, będą mogły ubiegać się o pomoc finansową. Jakie mają możliwości? »

Innowacyjnej inwestycji łatwiej uzyskać unijne wsparcie

Aktualizacja: 25.01.2008

Od tego, jak bardzo będzie innowacyjna inwestycja, może zależeć, czy firma dostanie dotacje - taka zasada powinna przyświecać przedsiębiorcom, którzy przygotowują się do aplikowania o fundusze unijne. »

Ograniczone dotacje na zakup samochodów

Aktualizacja: 24.01.2008

Z możliwości uzyskania dotacji na zakup samochodu zostały wyłączone firmy transportowe. Dla pozostałych przedsiębiorców są one dostępne, jeśli ubiegająca się o dotację firma spełni kilka warunków. »

Na jakie fundusze strukturalne może liczyć przedsiębiorca w Finlandii

Aktualizacja: 24.01.2008

W najbliższych latach Finlandia będzie dysponowała funduszami strukturalnymi w wysokości ok. 1,7 mld euro, z czego 360 mln euro przeznaczonych zostanie dla Finlandii Wschodniej. Dodatkowo, z uwagi na niewielkie zaludnienie we Wschodniej i Północnej Finlandii, na wsparcie dla tych regionów zostanie przeznaczona kwota w wysokości 359 mln euro: 186 mln euro dla Finlandii Wschodniej oraz 173 mln euro dla Finlandii Północnej. Jak można taką pomoc otrzymać w Finlandii? »

Jak założyć niemiecką spółkę z o.o.

Aktualizacja: 22.01.2008

Zakładając spółkę z o.o. w Niemczech, trzeba brać pod uwagę aspekt czasowy. Przygotowanie i tłumaczenie dokumentów, uchwała wspólników wymagana do udzielenia pełnomocnictwa mogą zająć sporo czasu i pokrzyżować starannie przygotowany harmonogram. »

Jak założyć firmę w Finlandii

Aktualizacja: 21.01.2008

Podatnicy, którzy chcieliby prowadzić biznes w Finlandii, od osiąganych dochodów będą musieli zapłacić PIT w wysokości od 9 do 32 proc. Gdy w grę będą wchodzić większe przedsięwzięcia, trzeba liczyć się z zapłatą 26-proc. CIT. »

Jak wykorzystać leasing przy inwestycji z udziałem funduszy unijnych

Aktualizacja: 17.01.2008

Oszczędność czasu, prostsze procedury weryfikacji klienta powodują, że leasing coraz częściej wygrywa z tradycyjnym kredytem bankowym. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że czas oczekiwania na decyzję o możliwości zawarcia umowy leasingowej może zamknąć się w godzinie, to forma ta jawi się jako bardzo atrakcyjne źródło finansowania. Jak więc przygotować się do aplikowania o unijne środki w sytuacji, gdy jesteśmy klientem firmy leasingowej? »

Zasady tworzenia projektów inwestycyjnych

Aktualizacja: 11.01.2008

Już dziś wiadomo, że dla przedsiębiorców będą wkrótce dostępne unijne dotacje w ramach kilku programów operacyjnych przygotowanych na lata 2007-2013. W zależności od rodzaju planowanych do przeprowadzenia inwestycji oraz od ich wartości i lokalizacji firmy będą aplikować do Regionalnych Programów Operacyjnych opracowanych oddzielnie dla każdego województwa, do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. »

O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy działający w Danii

Aktualizacja: 08.01.2008

W każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc finansową ze środków unijnych. O jakie fundusze można starać się prowadząc działalność w Danii? »

W Danii urzędnicy pomagają założyć firmę

Aktualizacja: 07.01.2008

Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą działać na rynku duńskim, mogą skorzystać z pomocy urzędników przy otwieraniu biznesu. Jednak system podatkowy jest skomplikowany, a stawki podatkowe dużo wyższe niż w Polsce. »

Jak wykorzystać leasing przy inwestycji współfinansowanej przez Unię

Aktualizacja: 04.01.2008

Leasing w nowoczesnych przedsiębiorstwach jest podstawową formą finansowania zakupów środków trwałych i to nie tylko samochodów, ale również maszyn, urządzeń, wartości niematerialnych i prawnych oraz nieruchomości. »

Banki pomagają pozyskać środki z unijnych funduszy

Aktualizacja: 03.01.2008

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw sięga po środki z pomocy Unii Europejskiej. Banki chętnie współpracują przy wykorzystywaniu przez firmy takiej pomocy. »

Unijne środki mogą wspomagać planowane inwestycje

Aktualizacja: 20.12.2007

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z unijnych dotacji, nie musi iść do banku po kredyt. Jeśli inwestycja na to pozwala, z pomocą może przyjść firma leasingowa. »

Unia Europejska przyznaje dotacje na targi i misje

Aktualizacja: 20.12.2007

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy - w ramach promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach - mogą ubiegać się o dofinansowanie ich udziału w targach i misjach zagranicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »