| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Na czym polega ocena ekonomiczna przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację

Aktualizacja: 27.03.2008

Działalność finansowa firmy ubiegającej się o dotację jest badana zarówno na etapie formalnej, jak i merytorycznej oceny wniosku. Co decyduje o pozytywnej ocenie komisji finansowej kandydata do wsparcia? »

Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć przedsiębiorcy w Czechach

Aktualizacja: 20.03.2008

Wysokość środków finansowych dostępnych w ramach programów pomocowych dla Czech na lata 2007-2013 wynosi 26,69 mld euro. Jak te środki będą rozdysponowane? »

W jakiej formie prowadzić działalność gospodarczą w Irlandii

Aktualizacja: 18.03.2008

Jaka forma jest najkorzystniejsza w Irlandii do prowadzenia działalności gospodarczej? Czy potrzebny jest kapitał zakładowy, a jeśli tak, w jakiej wysokości? »

Jak założyć firmę w Czechach

Aktualizacja: 17.03.2008

W Czechach zarówno stawki PIT, jak i CIT są stopniowo obniżane. CIT obecnie wynosi 21 proc., a w 2010 roku ma osiągnąć poziom 19 proc. Podobnie jest z PIT. Dziś jego stawka liniowa to 15 proc. W latach następnych ma być stopniowo zmniejszana »

Jak fundusze unijne będą wspierać inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki

Aktualizacja: 13.03.2008

Przedsiębiorcy planujący inwestycję związaną z utworzeniem lub rozbudową przedsiębiorstwa mają w najbliższych latach do dyspozycji środki pochodzące z funduszy UE i z krajowych źródeł. Kto będzie mógł uzyskać pomoc w formie bezpośredniej dotacji? »

Jakie wsparcie finansowe mogą otrzymać przedsiębiorcy w Grecji

Aktualizacja: 04.03.2008

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Grecji od II kwartału 2008 r. będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków wspólnotowych, przeznaczonych na rozwój przedsiębiorczości i konkurencyjności greckich regionów. Jakie dokładnie środki można uzyskać? »

Jak założyć firmę w Grecji

Aktualizacja: 04.03.2008

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w Grecji płacą podatek w wysokości 25 proc. Mogą jednak korzystać z pewnych preferencji podatkowych, np. w postaci redukcji stawek CIT o 50 proc. »

Ekologiczne projekty otrzymają unijne wsparcie

Aktualizacja: 21.02.2008

Wiele zakładów przemysłowych wymaga dostosowania do zaostrzających się wymogów środowiskowych. W realizacji tego celu pomagają fundusze strukturalne Unii Europejskiej. »

O jakie wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy w Estonii

Aktualizacja: 19.02.2008

Jaką pomoc ze środków Unii Europejskiej mogą otrzymać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Estonii? »

Czy firma w trudnej sytuacji ekonomicznej ma szansę na dotacje

Aktualizacja: 27.02.2008

Przedsiębiorcy ubiegający się o pomoc publiczną na prowadzenie i rozwój działalności gospodarczej każdorazowo muszą liczyć się ze szczegółową weryfikacją sytuacji ekonomiczno-finansowej. Co jednak, gdy przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprostać rygorystycznej ocenie zdolności finansowej? »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Estonii

Aktualizacja: 18.02.2008

W Estonii przyjęte stawki podatkowe są dookreślone do 2011 roku. Przyjęte stawki zarówno w podatku dochodowym od osób prawnych, jak i osób fizycznych będą stopniowo obniżane do 18 proc. w 2011 roku. »

Warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Belgii

Aktualizacja: 13.02.2008

Przedsiębiorcy, chcący rozpocząć działalność gospodarczą w Belgii, powinni pamiętać o złożonej strukturze administracyjnej, tj. pięciu lokalnych rządach oraz rządzie federalnym. Istotne znaczenie ma również fakt, iż w Belgii, w zależności od regionów lub wspólnot językowych, obowiązują 3 języki oficjalne: niderlandzki, francuski i niemiecki. Ma to znaczenie m.in. przy dokonywaniu tłumaczenia dokumentów składanych przy rejestracji działalności gospodarczej w poszczególnych regionach (Flandrii, Walonii, Regionie Stołecznym-Brukseli). »

Czy można sfinansować inwestycje i szkolenia z jednej dotacji

Aktualizacja: 08.02.2008

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie realizacji przedsięwzięć w ramach kilku Programów Operacyjnych; m.in. Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka. Poszczególne programy finansowane są wyłącznie z jednego funduszu - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) lub Funduszu Spójności. Jednym z wyjątków jest wprowadzenie możliwości tzw. cross-finansing. Co kryje się za tym pojęciem? »

Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć włoscy przedsiębiorcy

Aktualizacja: 07.02.2008

Przedsiębiorcy planujący inwestycje na terenie Włoch mają do dyspozycji duży wachlarz form pomocy publicznej (dotacje, pożyczki preferencyjne, ulgi podatkowe, gwarancje), oferowanych zarówno na szczeblu centralnym, jak i w ramach poszczególnych włoskich regionów. Jak starać się o taką pomoc? »

Na czym polega status Upoważnionego Podmiotu Gospodarczego (AEO)

Aktualizacja: 06.02.2008

Od 1 stycznia 2008 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej wprowadzona została nowa instytucja prawa celnego - Upoważniony Podmiot Gospodarczy (AEO). Kto może ubiegać się o ten status? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK