| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Firma w Unii

Jak założyć firmę na Litwie

Aktualizacja: 03.07.2008

PIT na Litwie płacony jest według podstawowej stawki w wysokości 24 proc. W przypadku przedsiębiorców rozliczających PIT stawka ta jest obniżona do poziomu 15 proc. Podobnie jest z rozliczeniami CIT. Stawka podstawowa wynosi 15 proc. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Rumunii

Aktualizacja: 17.06.2008

Czy rumuński rynek jest atrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorców. Jak wiele polskich firm prowadzi działalność gospodarczą w tym kraju? »

Jak założyć firmę w Słowenii

Aktualizacja: 16.06.2008

Przedsiębiorcy w Słowenii najchętniej prowadzą firmy jednoosobowe. Stawka PIT zależy od wysokości dochodów i waha się od 16 do 41 proc. CIT jest na poziomie 22 proc. »

Jakie wsparcie finansowe może otrzymać łotewski przedsiębiorca

Aktualizacja: 19.06.2008

Przedsiębiorcy realizujący przedsięwzięcia na terenie Łotwy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

Przy sporządzaniu wniosku o dofinansowanie trzeba zachować szczególną staranność

Aktualizacja: 29.05.2008

Analizując projekt, o finansowanie którego będziemy się ubiegać, musimy wziąć pod uwagę co najmniej cztery kryteria: celowość, adekwatność, realność i efektywność, przy czym hasła te są w dużej mierze umowne. »

Jak założyć firmę na Malcie

Aktualizacja: 19.05.2008

Dochody osób fizycznych podlegają na Malcie opodatkowaniu PIT od 15 do 35 proc. Stawka maltańskiego CIT wynosi 35 proc., jednakże w pewnych przypadkach może być obniżona. »

Na jakie fundusze mogą liczyć przedsiębiorcy w Rumunii

Aktualizacja: 13.05.2008

W najbliższych latach Rumunia otrzyma 19,2 mld euro, z czego niemal 4 mld euro przeznaczone zostały na wsparcie w regionach. Jak w Rumunii wygląda podział tych środków? »

Jak założyć firmę w Rumunii

Aktualizacja: 06.05.2008

Przedsiębiorcy w Rumunii podlegają jednolitemu 16-proc. podatkowi dochodowemu. Stawka ta przewidziana jest zarówno dla PIT, jak i CIT. Najpopularniejszą, jak też najefektywniejszą formą prowadzenia firmy w Rumunii jest spółka z o.o. »

Jakie fundusze unijne może uzyskać przedsiębiorca na Słowacji

Aktualizacja: 24.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Słowacji, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

PARP pomoże właścicielom firm z dobrym pomysłem na biznes

Aktualizacja: 24.04.2008

Trzy czwarte małych firm już na starcie jest niedofinansowane - wynika z raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W pierwszym roku działalności upada 40 proc. nowo powstałych firm. PARP będzie temu zapobiegał i wspierał najlepsze pomysły. »

Jak założyć firmę na Słowacji

Aktualizacja: 21.04.2008

Na Słowacji stawka podatku od osób prawnych, od osób fizycznych oraz od towarów i usług została ustalona liniowo i wynosi 19 proc. To ułatwia rozliczenia podatkowe ze słowackim fiskusem. »

O jakie fundusze unijne mogą starać się firmy działające na Węgrzech

Aktualizacja: 15.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Węgier, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Na jakie dokładnie wsparcie mogą liczyć firmy? »

Jak założyć firmę na Węgrzech

Aktualizacja: 07.04.2008

Przedsiębiorcy działający na Węgrzech rozliczają się podatkowo w podobny sposób, jak w Polsce. PIT płacony jest według progresywnej skali podatkowej ze stawkami 18 i 36 proc., natomiast podstawowa stawka CIT wynosi 16 proc. »

Dotacje dla firm są w regionach

Aktualizacja: 03.04.2008

Małe firmy, które potrzebują dotacji z funduszy unijnych na założenie bądź rozwój działalności, powinny poszukać ich w regionalnych programach operacyjnych. »

Jak przygotować dobry unijny projekt biznesowy

Aktualizacja: 01.04.2008

Ponieważ głównym źródłem finansowania inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw są regionalne programy operacyjne, przyjrzyjmy się, jakie formalne wymogi obowiązują firmy przy sporządzaniu dokumentacji aplikacyjnej. Na co musimy zwrócić uwagę, przygotowując projekt? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Jaszczak

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK