| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Firma w Unii

Jak założyć firmę na Litwie

Aktualizacja: 03.07.2008

PIT na Litwie płacony jest według podstawowej stawki w wysokości 24 proc. W przypadku przedsiębiorców rozliczających PIT stawka ta jest obniżona do poziomu 15 proc. Podobnie jest z rozliczeniami CIT. Stawka podstawowa wynosi 15 proc. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Rumunii

Aktualizacja: 17.06.2008

Czy rumuński rynek jest atrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorców. Jak wiele polskich firm prowadzi działalność gospodarczą w tym kraju? »

Jak założyć firmę w Słowenii

Aktualizacja: 16.06.2008

Przedsiębiorcy w Słowenii najchętniej prowadzą firmy jednoosobowe. Stawka PIT zależy od wysokości dochodów i waha się od 16 do 41 proc. CIT jest na poziomie 22 proc. »

Jakie wsparcie finansowe może otrzymać łotewski przedsiębiorca

Aktualizacja: 19.06.2008

Przedsiębiorcy realizujący przedsięwzięcia na terenie Łotwy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

Przy sporządzaniu wniosku o dofinansowanie trzeba zachować szczególną staranność

Aktualizacja: 29.05.2008

Analizując projekt, o finansowanie którego będziemy się ubiegać, musimy wziąć pod uwagę co najmniej cztery kryteria: celowość, adekwatność, realność i efektywność, przy czym hasła te są w dużej mierze umowne. »

Jak założyć firmę na Malcie

Aktualizacja: 19.05.2008

Dochody osób fizycznych podlegają na Malcie opodatkowaniu PIT od 15 do 35 proc. Stawka maltańskiego CIT wynosi 35 proc., jednakże w pewnych przypadkach może być obniżona. »

Na jakie fundusze mogą liczyć przedsiębiorcy w Rumunii

Aktualizacja: 13.05.2008

W najbliższych latach Rumunia otrzyma 19,2 mld euro, z czego niemal 4 mld euro przeznaczone zostały na wsparcie w regionach. Jak w Rumunii wygląda podział tych środków? »

Jak założyć firmę w Rumunii

Aktualizacja: 06.05.2008

Przedsiębiorcy w Rumunii podlegają jednolitemu 16-proc. podatkowi dochodowemu. Stawka ta przewidziana jest zarówno dla PIT, jak i CIT. Najpopularniejszą, jak też najefektywniejszą formą prowadzenia firmy w Rumunii jest spółka z o.o. »

Jakie fundusze unijne może uzyskać przedsiębiorca na Słowacji

Aktualizacja: 24.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Słowacji, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

PARP pomoże właścicielom firm z dobrym pomysłem na biznes

Aktualizacja: 24.04.2008

Trzy czwarte małych firm już na starcie jest niedofinansowane - wynika z raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W pierwszym roku działalności upada 40 proc. nowo powstałych firm. PARP będzie temu zapobiegał i wspierał najlepsze pomysły. »

Jak założyć firmę na Słowacji

Aktualizacja: 21.04.2008

Na Słowacji stawka podatku od osób prawnych, od osób fizycznych oraz od towarów i usług została ustalona liniowo i wynosi 19 proc. To ułatwia rozliczenia podatkowe ze słowackim fiskusem. »

O jakie fundusze unijne mogą starać się firmy działające na Węgrzech

Aktualizacja: 15.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Węgier, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Na jakie dokładnie wsparcie mogą liczyć firmy? »

Jak założyć firmę na Węgrzech

Aktualizacja: 07.04.2008

Przedsiębiorcy działający na Węgrzech rozliczają się podatkowo w podobny sposób, jak w Polsce. PIT płacony jest według progresywnej skali podatkowej ze stawkami 18 i 36 proc., natomiast podstawowa stawka CIT wynosi 16 proc. »

Dotacje dla firm są w regionach

Aktualizacja: 03.04.2008

Małe firmy, które potrzebują dotacji z funduszy unijnych na założenie bądź rozwój działalności, powinny poszukać ich w regionalnych programach operacyjnych. »

Jak przygotować dobry unijny projekt biznesowy

Aktualizacja: 01.04.2008

Ponieważ głównym źródłem finansowania inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw są regionalne programy operacyjne, przyjrzyjmy się, jakie formalne wymogi obowiązują firmy przy sporządzaniu dokumentacji aplikacyjnej. Na co musimy zwrócić uwagę, przygotowując projekt? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK