| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Firma w Unii

Czy zmiany w imporcie towarów do UE będą korzystne

Aktualizacja: 04.11.2008

Przywozowe deklaracje skrócone, uproszczona konstrukcja objęcia procedurą celną oraz zgłoszenia elektroniczne to najważniejsze zmiany w imporcie towarów do UE. Jakie działania należy podjąć, aby dostosować się do zmian? »

Jak założyć i prowadzić działalność gospodarczą w Słowenii

Aktualizacja: 03.10.2008

Polak, który chce założyć działalność gospodarczą w Słowenii, musi wykonać takie same obowiązki rejestracyjne jak obywatel tego kraju. Najprostszą formą prowadzenia firmy jest jednoosobowa działalność gospodarcza, czyli samozatrudnienie. »

Co decyduje o przyznaniu unijnej dotacji

Aktualizacja: 30.09.2008

Po pozytywnym zakończeniu oceny formalnej złożone przez przedsiębiorców wnioski o dofinansowanie inwestycji kierowane są do oceny merytorycznej. Składa się ona z dwóch rodzajów kryteriów: ogólnych, które obligatoryjnie muszą być spełnione, oraz kryteriów punktowanych. Na co zwrócić uwagę przy kryteriach obligatoryjnych? »

Reforma zmienia formalności celne

Aktualizacja: 22.09.2008

Ostatnia nowelizacja Wspólnotowego Kodeksu Celnego zmienia podejście do kontroli celnych. Kontrole będą oparte na analizie ryzyka i będą łączyć się z nowymi obowiązkami przedsiębiorców. Korzyścią dla przedsiębiorców będzie stosowanie deklaracji elektronicznych. »

Jak rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej we Włoszech

Aktualizacja: 05.09.2008

Podjęcie pracy we Włoszech przez obywateli polskich w formie samozatrudnienia odbywa się na zasadach obowiązujących wszystkich obywateli UE. »

W Belgii można zarejestrować firmę w okienku dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 02.09.2008

Polak, zakładając działalność gospodarczą w Belgii, musi dopełnić takich samych formalności, jak obywatel tego kraju. Działalność gospodarcza dzieli się na handlową, rzemieślniczą i przemysłową. »

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii

Aktualizacja: 26.08.2008

Rynek hiszpański jest rynkiem dostępnym i przyjaznym dla polskich inwestorów. Charakteryzują go stosunkowo niskie koszty inwestycji, niższe niż na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji2. Istotne znaczenie mają też podobieństwa łączące oba kraje i narody, które ułatwiają wzajemne zrozumienie i współpracę. »

Jak założyć oddział, przedstawicielstwo lub filię przedsiębiorstwa w krajach UE

Aktualizacja: 25.08.2008

Dzięki wstąpieniu naszego kraju do UE polskie przedsiębiorstwa mogą zakładać oddziały za granicą. Należy jednak pamiętać, że w każdym państwie obowiązują inne zasady rejestracji i prowadzenia tej formy działalności. »

O jaką pomoc publiczną mogą ubiegać się przedsiębiorcy w Luksemburgu

Aktualizacja: 30.07.2008

Luksemburg to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla zagranicznych inwestorów. Luksemburg kusi nie tylko preferencyjnym systemem podatkowym, ale także pomocą publiczną skierowaną głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy? »

Jak założyć firmę w Luksemburgu

Aktualizacja: 28.07.2008

W Luksemburgu podatek dochodowy od osób fizycznych płaci się według stawek progresywnych wynoszących od 0 do 38 proc. PIT uzależniony jest od wysokości dochodu oraz zakwalifikowania podatnika do jednej z trzech klas podatkowych. W konsekwencji istnieje 17 różnych stawek. »

Jak pozwać kontrahenta z Unii Europejskiej w Polsce

Aktualizacja: 24.07.2008

Jaki sąd będzie właściwy, gdy muszę pozwać przedsiębiorcę hiszpańskiego, który nie wykonuje zawartej ze mną umowy handlowej? »

Jak założyć firmę w Bułgarii

Aktualizacja: 16.07.2008

Przedsiębiorcy działający w Bułgarii rozliczają się w zakresie podatków dochodowych według 10-proc. stawki liniowej. Dotyczy to zarówno PIT, jak i CIT. »

Jak założyć własną działalność gospodarczą we Francji

Aktualizacja: 10.07.2008

Polaka przy zakładaniu firmy we Francji obowiązują takie same zasady jak obywateli tego kraju. Firmę można prowadzić w formie przedsiębiorstwa indywidualnego, spółki prawa cywilnego lub handlowego. »

O jakie fundusze mogą ubiegać się przedsiębiorcy na Litwie

Aktualizacja: 07.07.2008

W latach 2007-2013 Litwa będzie udzielała pomocy publicznej w ramach czterech programów pomocowych: Rozwój Zasobów Ludzkich, Wzrost Gospodarczy, Promocja Spójności oraz Pomoc Techniczna, przy czym ostatni z tych programów przeznaczony jest wyłącznie na wsparcie finansowe i infrastrukturalne instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie funduszy UE. O jaką pomoc będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy? »

Jak uzyskać patent europejski

Aktualizacja: 03.07.2008

Dlaczego warto ubiegać się o uzyskanie patentu europejskiego? Czym różni się on od patentu krajowego? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Arkadiusz Zuzmak

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK