| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Firma w Unii

Zarządzanie projektem unijnym i związane z nim ryzyko

Aktualizacja: 24.02.2009

Efektywne wykorzystanie środków UE zależy od wielu czynników, a wśród nich - w znacznym stopniu - od doboru właściwej metody planowania i skutecznego zarządzania zasobami1. Punkt ciężkości, jeśli chodzi o osiągnięcie sukcesu założonego realizacją projektu leży na beneficjentach środków, ich przygotowaniu i motywacji w osiąganiu rezultatów. »

Kapitał Ludzki - środki na zatrudnianie i szkolenie

Aktualizacja: 11.02.2009

20 stycznia br. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opublikowało harmonogram konkursów na dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w 2009 r. Przedsiębiorcy są jednym z beneficjentów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, którego celem jest wzrost poziomu zatrudnienia i umiejętności pracowników. »

Co to jest pomoc de minimis

Aktualizacja: 09.02.2009

Co należy rozumieć przez pojęcie „pomoc de minimis” oraz jakie projekty mogą być w ramach tej pomocy finansowane? »

Środki unijne dla firm

Aktualizacja: 14.01.2009

Krajowe i regionalne programy operacyjne to nie jedyne źródło wsparcia, o jakie mogą ubiegać się małe i średnie firmy z Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy mogą wnioskować także o środki z programów tematycznych i instrumentów finansowych Wspólnoty. »

Przedsiębiorcy mogą wybrać prawo stosowane do ich zobowiązań pozaumownych

Aktualizacja: 13.01.2009

11 stycznia 2009 r. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 lipca 2007 r. dotyczące prawa właściwego dla zobowiązań pozaumownych, nazywane w skrócie Rzymem II. Jego przepisy obowiązują w państwach UE bezpośrednio, bez konieczności dodatkowego wprowadzania ich do krajowych porządków prawnych. Tym samym w zakresie uregulowanym przez to rozporządzenie automatycznie przestało obowiązywać polskie prawo prywatne międzynarodowe i niektóre międzynarodowe konwencje. »

Jak odzyskać dług od kontrahenta z Niemiec

Aktualizacja: 23.12.2008

Wierzyciel ma dwie drogi: może dochodzić należności na drodze sądowej w Polsce i egzekwować dług bezpośrednio w Niemczech lub tam złożyć pozew i tam egzekwować dług. »

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Portugalii

Aktualizacja: 08.12.2008

Portugalia jest państwem przyjaznym rozwojowi biznesu, o ogromnym potencjale gospodarczym. Sprzyja temu stosunkowo ograniczona liczba formalności, z którymi związane jest rozpoczęcie biznesu. Z drugiej jednak strony - obciążenia podatkowe są porównywalne z istniejącymi w Polsce, a przy pewnym poziomie dochodów nawet wyższe niż w Polsce. »

Ułatwienia dla firm zakładających spółki-córki w Niemczech

Aktualizacja: 25.11.2008

Zmiany w niemieckim prawie, które obowiązują od 1 listopada, umożliwiają założenie spółki kapitałowej także osobom, które dysponują niewielkim kapitałem. »

Gdzie szukać unijnych pieniędzy

Aktualizacja: 13.11.2008

W każdym programie operacyjnym przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie firmy mogą starać się o dotacje. »

Co trzeba zrobić, aby założyć firmę w Danii

Aktualizacja: 07.11.2008

Samozatrudnienie jest w Danii najprostszą i najbardziej popularną formą prowadzenia działalności gospodarczej, którą może prowadzić na własny rachunek osoba prywatna. »

Będą nowe zasady importu towarów do UE

Aktualizacja: 06.11.2008

Wprowadzenie towarów na obszar celny Wspólnoty będzie wymagało wcześniejszego złożenia deklaracji skróconej. Na jej podstawie organy celne dokonają analizy ryzyka i zdecydują, które towary poddać kontroli. »

Unijne dotacje dla małych przedsiębiorstw są dostępne w regionach

Aktualizacja: 06.11.2008

Wsparcie z Unii Europejskiej dla małych i średnich firm jest rozdysponowywane na poziomie województw. Każdy region oferuje inne warunki, na których udziela dotacji. Zgłaszane projekty inwestycyjne muszą mieć wartość poniżej 8 mln zł. »

Zasady prowadzenia działalności gospodarczej w Hiszpanii

Aktualizacja: 06.11.2008

Hiszpania jest rynkiem perspektywicznym dla polskich podmiotów gospodarczych. Może być więc on szansą dla polskich przedsiębiorstw usługowych (budowlanych, transportowych itp.), jak również dla polskich produktów o dobrej jakości i przystępnej cenie. »

Sieć rozwiązywania problemów na wewnętrznym rynku

Aktualizacja: 16.10.2008

Unijny rynek wewnętrzny, do którego należy Polska, gwarantuje zwykłym ludziom i przedsiębiorstwom wiele praw. Jeśli są niewłaściwie stosowane, o pomoc można poprosić SOLVIT. »

Jakie są warunki prowadzenia firmy w Belgii

Aktualizacja: 10.10.2008

Od momentu przystąpienia Polski do UE obywatele naszego kraju mogą zakładać i prowadzić działalność gospodarczą w Belgii na takich samych prawach co Belgowie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Grabowski

Prawnik.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK