| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Przyjęcie koktajlowe

Jeśli chcesz uczcić jakieś osiągnięcie firmy, a nie chcesz robić wielkiej fety - pomyśl o zorganizowaniu koktajlu. To krótkie przyjęcie na stojąco doskonale nadaje się na uczczenie wyróżnienia czy nagrody otrzymanej przez Twoją firmę.

Koktajl zaczyna się zazwyczaj w godzinach popołudniowych 16-18 i trwa dwie godziny. Najczęściej już na zaproszeniach wyraźnie zaznaczone są godziny rozpoczęcia i zakończenia spotkania. Liczba gości jest nieograniczona – możemy zaprosić tyle osób, ile zmieści się w wynajętym do tego celu lokalu i ogrodzie. W trakcie jego trwania podawane są napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz małe przekąski. Nie podaje się kawy.

W przypadku tego rodzaju przyjęć punktualność nie musi być dokładnie przestrzegana. Można lekko się spóźnić – około 15-20 minut, ponieważ przez pierwsze pół godziny gospodarze witają się z gośćmi. W trakcie powitania goście powinni złożyć życzenia lub gratulacje gospodarzom dopasowane do okazji przyjęcia. W pierwszej kolejności goście witają się z gospodarzem spotkania (tzn. prezesem, właścicielem firmy), nawet jeśli obok niego stoi żona. I na odwrót jeśli prezesem jest kobieta najpierw należy się przywitać z nią, a dopiero później z jej mężem.

Zobacz: Jak negocjować z chińskimi partnerami? - wspólne posiłki

Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi. W tym czasie koordynacją spotkania zajmują się współpracownicy gospodarzy. Oni również w miarę możliwości czasowych powinni zajmować się zaproszonymi i gośćmi.

Napoje i przekąski są serwowane przez kelnerów. Około 30 minut przed zakończeniem koktajlu można przestać podawać przekąski i napoje. Goście powinni zacząć się rozchodzić jeszcze przed wyznaczonym na zaproszeniu czasie.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi.
Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi.

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agencja Zatrudnienia KS Service

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK