| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > Dobry wizerunek > Awans zawodowy – dlaczego mnie ominął?

Awans zawodowy – dlaczego mnie ominął?

Zastanawiasz się dlaczego po raz kolejny propozycję awansu otrzymał kolega a nie ty? Może masz bogate doświadczenie, a może świetne kwalifikacje, a mimo to zostałeś pominięty. Teraz rozmyślasz, dlaczego tak się stało?

Świat biznesu jest niezwykle interesujący, poznajesz ciekawych ludzi, bywasz w modnych restauracjach, wyjazdy służbowe zaszczepiają w tobie żyłkę podróżnika, rozwijasz swoje zainteresowania i umiejętności. I choć takie życie pociąga wielu, tylko niektórzy odnoszą w nim sukces, jest to bowiem bardzo wymagająca droga kariery, ważne są tu umiejętności, dzięki którym dobrze wykonujesz codzienną pracę, ale to nie wszystko.

Awans zawodowy – egzamin dojrzałości z kreowania własnego wizerunku

Jeśli jesteś świetnym programistą, ale należysz do osób skrytych i nieśmiałych – przełożony może z czasem przyzwyczaić się do twojej niezawodności i gotowości do działania, będzie wiedział gdzie cię znaleźć w razie problemów, ale może zapomnieć o tobie przy rozdzielaniu awansów. Oto lista przyczyn, dla których może ominąć cię awans zawodowy:
1. jesteś perfekcjonistą w tym co robisz, ale z trudem nawiązujesz i podtrzymujesz kontakty towarzyskie i biznesowe,
2. stawiasz czoła nowym wyzwaniom i odnosisz sukcesy, jednak nie potrafisz stosownie się ubrać, nie przywiązujesz wagi do koloru krawata, czy czystości butów,
3. potrafisz przygotować świetną prezentację, lecz sposób w jaki przekazujesz informacje jest nieciekawy i nużący,
4. zawsze jesteś punktualny, jednak mówisz za cicho, masz wadę wymowy lub nawyk, który zniechęca innych do ciebie (mlaskasz w czasie posiłku, oblizujesz usta w czasie prelekcji, itp.)
5. zawsze jesteś „pod telefonem”, a mimo to rozmówcy odczuwają dyskomfort, gdy odbierasz telefon na ulicy i zamiast twojego głosu słyszą syreny alarmowe i klaksony samochodów,
6. sumiennie wypełniasz obowiązki, ale mimo zaproszenia z partnerem na firmowe imprezy przychodzisz sam lub twój partner/partnerka zachowują się niestosownie,
7. często przeklinasz, zdarza się, że wypijasz za dużo alkoholu w czasie spotkań biznesowych,
8. nawiązałeś romans w pracy, łączysz sprawy osobiste z zawodowymi,
9. nie przestrzegasz norm rządzących korespondencją mailową, jesteś chaotyczny, niedbały,
10. nie umiesz współpracować w zespole.

Zobacz: Wizerunek firmy w internecie

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Konieczny Grzybowski Polak sp. k.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »