| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > Dobry wizerunek > Telepraca – wizerunek pracownika

Telepraca – wizerunek pracownika

Pracujesz w domu, więc masz poczucie, że jesteś bardziej anonimową osobą niż koledzy i koleżanki z pracy, którzy spotykają się osobiście z klientami. Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie.

Powierzono ci zadania, które możesz wykonać w piżamie między szykowaniem obiadu a sprzątaniem, miedzy trzepaniem dywanów a wynoszeniem śmieci. Ale czy tak wygląda i zachowuje się profesjonalista? Brak bezpośredniego osobistego kontaktu między tobą a przełożonym nie oznacza, że możesz sobie pozwolić na półśrodki. Wręcz przeciwnie musisz wykazać się wewnętrzną samodyscypliną i samodzielnością. Nie możesz liczyć na pomoc ze strony kolegi czy koleżanki. Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.

Zobacz: Narady i spotkania

Profesjonalne stanowisko pracy

1. Wydziel w domu przestrzeń, która będzie służyła pracy, postaraj się, by było to ciche miejsce, oddalone od bawiących się dzieci i rozmawiających domowników.
2. Określ godziny, w jakich pracujesz, nawet jeśli jesteś rodzicem, w czasie przeznaczonym na pracę jesteś przede wszystkim pracownikiem – nie możesz jednocześnie rozmawiać z klientem przez telefon i śpiewać dziecku kołysanki.
3. Poproś domowników, by uszanowali czas potrzebny ci na pracę, to że jesteś w domu nie znaczy, że możesz iść do sklepu, zająć się dziećmi lub wykonać inne domowe prace.
4. Załóż dodatkową linię telefoniczną (może być ona wyposażona w faks) służącą tylko kontaktom służbowym lub wykup numer telefonii komórkowej, który będą znali tylko klienci i osoby związane z wykonywaną przez ciebie pracą.
5. Telefony odbieraj w sposób profesjonalny, podając nazwę firmy oraz swoje imię i nazwisko, nagraj wiadomość głosową, która będzie informowała klientów do kogo się dodzwonili i kiedy się z nimi skontaktujesz.
6. Przygotuj wizytówki i przybory piśmiennicze.

Profesjonalista w pracy

1. Ubiorem zaznacz, że jesteś w pracy, a nie w domu.
2. Na spotkania biznesowe umawiaj się w miejscach publicznych.
3. Utrzymuj kontakty z pracownikami z siedziby firmy – odwiedzaj ich, przesyłaj życzenia, uczestnicz w życiu towarzyskim.

Zobacz: Umiejętności przywódcze

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.
Twoje stanowisko pracy, choć znajduje się w domu jest twoją wizytówką – zdaj ten egzamin przed samym sobą.

CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Atos

Międzynarodowy lider w branży usług informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK