| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Już ponad miliard internautów na całym świecie

Już ponad miliard internautów na całym świecie

Według firmy comScore zajmującej się badaniami światowej sieci WWW, liczba unikalnych użytkowników Internetu, w grudniu 2008 roku przekroczyła okrągły miliard. Ponad 40% z nich pochodziło z rejonu Azji oraz Pacyfiku.

Badanie World Metrix prowadzone przez firmę comScore dotyczyło osób w wieku powyżej 15 lat i co ciekawe, nie uwzględnia wejść z komputerów w miejscach publicznych oraz urządzeń przenośnych z dostępem do Internetu. Po krajach Azji i Pacyfiku, które przodują w dostępie do Internetu (41,3% ogólnej liczby internautów), na drugim miejscu znalazła się Europa z wynikiem 28%, zaś trzecie miejsce należy do Stanów Zjednoczonych (18,4%). Użytkownicy Internetu w Ameryce Południowej stanowią to 7,4% ogólnej liczby internautów, zaś na dalszym miejscu znajduje się kontynent afrykański z wynikiem 4,8%. Analitycy comScore przewidują wzrost liczby internautów w Ameryce Południowej i zahamowanie tempa wzrostu użytkowników w Ameryce Północnej.

Przodownicy do apelu

Jeśli chodzi o konkretne kraje, które przodują w kwestii największej liczby użytkowników Internetu, na pierwszym miejscu znajdują się Chiny (17,8%), za nimi Stany Zjednoczone (16,2%) oraz Japonia (6%). Kolejne miejsca w zestawieniu comScore okupuje Europa: Niemcy (3,7%), Wielka Brytania (3,6%) oraz Francja (3,4%). Ciekawym akcentem jest obecność Rosji na 8. miejscu zestawienia z wynikiem 2,9% (blisko 29 milionów unikalnych użytkowników).

Najpopularniejsze miejsca w Sieci

Z raportu World Metrix firmy comScore można się również dowiedzieć, jakie strony WWW są najchętniej odwiedzane przez internautów z całego świata. Pierwsza trójka dla nikogo nie będzie zapewne większą niespodzianką: Google, Microsoft oraz Yahoo!. Blisko 77% wszystkich użytkowników Internetu odwiedza Google. Strony internetowe Microsoftu odwiedza 64,2% użytkowników, zaś portal Yahoo! - 55,8%. Na dalszych miejscach znalazły się odpowiednio: portal AOL, encyklopedia Wikipedia (oba po 27,1%), serwis aukcyjny eBay (23,9%), serwis społecznościowy Facebook (22%) oraz sklep internetowy Amazon (18,6%).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »