| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wykonujemy kopię zapasową Gmaila

Wykonujemy kopię zapasową Gmaila

Wydaje się, że nie ma potrzeby backupu danych z usług sieciowych, takich jak Gmail. Tymczasem w obliczu różnych awarii, które zdarzały się w przeszłości warto mieć zapasową kopię najważniejszych wiadomości. Pokażemy Ci jak wykonać backup Gmaila.

Użyjemy do tego celu zewnętrznej aplikacji o nazwie Gmail Backup. Program jest dostępny dla systemów operacyjnych z rodziny Windows. Dla Linuksa oraz Mac OS X przewidziano wersję w trybie tekstowym. Poniżej krótka instrukcja korzystania z programu:

1. Po zainstalowaniu oraz uruchomieniu programu wprowadzamy dane konta (adres email, hasło, ustalamy katalog docelowy na twardym dysku dla backupu wiadomości, a także określamy zakres czasowy, w którym te wiadomości zostały otrzymane).
2. Po naciśnięciu przycisku Backup okno statusu wyświetli kolejne operacje wykonywane przez Gmail Backup i pasek postępu. Wszystkie wiadomości w formacie EML, wraz z załącznikami zostaną skopiowane do docelowego katalogu i będziesz mógł je otworzyć za pomocą tradycyjnego klienta pocztowego (przykładowo Outlook Express).
3. Jeśli chcesz odzyskać dane w przypadku awarii konta i utraty wiadomości skorzystaj z przycisku Restore.

Polecamy: Jak działa chmura antywirusowa?

Warto zauważyć, że Gmail Backup korzysta z trybu backupu przyrostowego, to znaczy sprawdza zmiany na koncie pocztowym od czasu poprzedniego backupu i kopiuje wyłącznie nowe wiadomości. Oczywiście, czas trwania procesu analizy skrzynki pocztowej jest zależny od jej rozmiaru. Dlatego autorzy aplikacji zalecają stosowanie filtru w postaci daty.

Polecamy: Jak bezpiecznie prowadzić aukcje internetowe?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wydawnictwo Septem

Septem (literatura poradnikowa) - To literatura poradnikowa dla wszystkich - począwszy od pasjonatów odczuwających nieustanny głód wiedzy po wszystkich poszukujących w książce dobrej rady i interesującej rozrywki.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »