REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pobieramy filmy z YouTube

Sebastian Górski
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności.
Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności.

REKLAMA

REKLAMA

Internetowe serwisy wideo przeżywają obecnie eksplozję popularności. Praktycznie każdy internauta może w nich publikować swoje filmy. Większość z nich pozwala wyłącznie na oglądanie przekazu wideo z Internetu. Jednak dzięki dodatkowym narzędziom oraz stronom WWW, można umieszczone w nich filmy pobierać na twardy dysk i oglądać w dowolnym momencie.

Rozwój szerokopasmowego, szybkiego dostępu do Internetu sprzyja rozwojowi takich serwisów, jak YouTube. Dzięki nim można oglądać filmy wprost w przeglądarce internetowej, bez zapisywania ich na twardym dysku. Taka metoda transmisji danych nosi nazwę streamingu, czyli transmisji strumieniowej. Nie zawsze jednak mamy dostęp do Internetu, kiedy chcemy obejrzeć nasze ulubione klipy wideo.

REKLAMA

Jak to się robi z YouTube

Domyślnie, takie serwisy jak YouTube nie przewidują funkcji pobierania umieszczonych w serwisie plików na twardy dysk. Jest jednak na to sposób. W Internecie zaczęły pojawiać się specjalne programy oraz strony WWW, które oferują pobieranie filmów z YouTube oraz innych podobnych serwisów internetowych.

Cały proces składa się z dwóch etapów:

  • w pierwszym z nich wprowadzasz adres URL filmu, po czym program lub serwis pobierają jego zawartość. Jest to zazwyczaj plik z rozszerzeniem FLV (Flash Video), który możesz odtworzyć za pomocą VLC media playera;
  • aby plik wideo można było odtworzyć za pomocą innego, standardowego odtwarzacza wideo, trzeba dokonać procesu konwersji, czyli zmiany formatu. Większość programów oraz serwisów internetowych posiada domyślnie taką funkcję. Dzięki niej możesz zapisać plik w formacie AVI, MPEG lub innym, na twardym dysku.


W Internecie dostępnych jest cała masa serwisów oferujących pobieranie plików wideo z YouTube oraz innych podobnych witryn. Zarówno oprogramowanie, jak i serwisy obsługuje się w dość prosty sposób:

  • W odpowiednie pole wprowadzasz wspomniany wcześniej adres URL prowadzący bezpośrednio do pliku wideo w YouTube;
  • Jeśli chcesz dokonać konwersji, wybierasz format oraz jakość;
  • Wskazujesz ścieżkę docelową, pod którą zostanie zapisany plik wideo;
  • Niektóre z serwisów wymagają podania adresu e-mail. Po zakończeniu konwersji zostanie na niego wysłana wiadomość z odnośnikiem do pobrania gotowego pliku.

Polecamy: Trochę prywatności – jak stworzyć niewidzialny folder?

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Internetowe pobieracze wideo

Możemy Ci polecić następujące serwisy internetowe:

  • KeepVid
    Po wpisaniu adresu URL zostaniesz poproszony o wybranie docelowego formatu oraz jakości. Masz do wyboru pliku FLV niższej jakości lub plik MP4 o wyższej jakości. Poza YouTube, KeepVid obsługuje również wiele innych serwisów, wśród których sa takie jak Google Video, czy MySpace Video;
  • Vixy
    Serwis oferuje pobieranie oraz konwersję na wiele różnych formatów, między innymi AVI (DivX + MP3), MOV, MP4 oraz samo MP3 z dźwiękiem. Do zalet Vixy należy szeroka gama obslugiwanych serwisów;
  • VideoDownloader
    Bardzo podobny do KeepVid, zapewniający dodatkowo pobranie specjalnej wtyczki dla przeglądarki internetowej Firefox, umożliwiającej korzystanie z tego narzędzia w środowisku Firefoksa.

Oprogramowanie

W zakresie przydatnych programów polecamy Ci następujące aplikacje:

  • VDownloader
  • Orbit Downloader
  • KeepV
Uwaga!
Co zrobić, gdy pobrany plik ma złe rozszerzenie?
Niektóre z internetowych serwisów umożliwiających pobieranie plików wideo zapisuje filmy bez właściwego rozszerzenia. Jeśli masz taki problem, musisz własnoręcznie zmienić rozszerzenie z poziomu systemowego Eksploratora. Aby tego dokonać musisz mieć włączone pokazywanie przez system rozszerzeń plików. Z górnego menu Eksploratora wybierz Narzędzia, a następnie Opcje folderów. W zakładce Widok znajdź opcję Ukryj rozszerzenia znanych typów plików i odznacz pole przy niej. Teraz po jednokrotnym naciśnięciu pliku, będziesz mógł łatwo zmienić jego rozszerzenie.

Polecamy: Jak powstała chmura antywirusowa?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA