| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Jeśli chcesz się połączyć bezprzewodowo z Internetem, musisz pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, aby nie wystawiać się na ryzyko zainfekowania komputera wirusem lub ataku cybernetycznego.

Najlepszą metodą jest korzystanie z zabezpieczonych sieci bezprzewodowych. Te, które nie posiadają żadnego mechanizmu autoryzacji użytkowników mogą być bardzo niebezpieczne. Aby połączyć się z zabezpieczoną siecią bezprzewodową wykonaj poniższe kroki:

1. Gdy pojawi się komunikat o dostępnych sieciach bezprzewodowych naciśnij okno informacyjne, aby zobaczyć ich listę. Wybieraj jedynie Sieci bezprzewodowe z zabezpieczeniem. Czasem podana jest informacja o rodzaju zabezpieczenia.

Polecamy: Jak uniknąć ataków drive-by?

2. Musisz znać specjalny klucz (hasło), który umożliwi dostęp do danej sieci bezprzewodowej. Otrzymasz go od właściciela punktu dostępowego w miejscu publicznym. Zapytaj go również o rodzaj uwierzytelnienia i szyfrowania danych.

3. Kreator tworzenia nowego połączenia bezprzewodowego poprosi Cię o wpisanie klucza.

4. Standardowo system Windows ustawia dla nowego połączenia uwierzytelnienie typu WPA-PSK oraz szyfrowanie typu TKIP. Są to najpopularniejsze metody uwierzytelniania. Możesz je zmienić we właściwościach danego połączenia.

Polecamy: Czy pracownik może być anonimowy w Internecie?

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem
Jak bezpiecznie połączyć się z bezprzewodowym Internetem

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Donata Hermann-Marciniak

Specjalistka z zakresu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Absolwentka Studiów Podyplomowych Kadry i Płace na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »