| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Kupujemy na Allegro

Kupujemy na Allegro

Aukcje internetowe to jedna z najpopularniejszych metod dokonywania zakupów przez Internet. Zawsze jest szansa na zakup unikalnych produktów w cenie o wiele niższej, niż sklepowe. Do tego dochodzą również emocje związane z licytacją. Kupowanie na aukcjach internetowych wymaga jednak znajomości pewnych zasad. Pokazujemy jak kupować, na przykładzie najpopularniejszego w Polsce serwisu Allegro.

Mimo rynkowej ekspansji innych serwisów aukcyjnych, Allegro pozostał niepokonany na polskim rynku. Nie zmienił tego nawet światowy potentat, czyli eBay. Aby kupować na Allegro należy najpierw poznać kilka zasad. Dzięki temu będziesz mógł się płynnie poruszać po środowisku aukcji internetowych.

Pierwsze kroki

Korzystanie z serwisu aukcyjnego Allegro wymaga rejestracji. Proces rejestracji nie jest skomplikowany i przy tej okazji nie są pobierane żadne opłaty. W formularzu podajesz podstawowe dane, takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres e-mail, telefon kontaktowy oraz akceptujesz warunki regulaminu, z którym oczywiście warto uprzednio się zapoznać.

Na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z odnośnikiem, który należy kliknąć, aby potwierdzić proces rejestracji. Ostatnim etapem procesu rejestracji jest wybranie nazwy użytkownika oraz hasła dostępu do serwisu aukcyjnego.

Uwaga!
Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 18 lat, aby móc skorzystać z serwisu aukcyjnego Allegro.


Pełna aktywacja konta

Po zakończeniu procesu rejestracji nowego użytkownika możesz praktycznie natychmiast rozpocząć korzystanie z serwisu. Musisz jednak pamiętać, że Twoje konto nie jest jeszcze w pełni funkcjonalne i nie pozwala na korzystanie z całego pakietu funkcji (między innymi możliwości samodzielnej sprzedaży oraz pewnych opcji przy zakupie przedmiotów). Pełna aktywacja konta jest jednorazowa i bezpłatna. Warto jej dokonać zaraz po założeniu konta.

W celu pełnego aktywowania konta na Allegro wykonaj poniższe kroki:

  • Na głównej stronie serwisu Allegro, skorzystaj z przycisku Moje Allegro, a następnie Moje ustawienia. Znajdziesz tam odnośnik Aktywacja;
  • Pełnej aktywacji konta możesz dokonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wypełnieniu formularza potwierdzającego chęć aktywacji konta. W przeciągu 2 tygodni powinieneś otrzymać list z kodem aktywacyjnym (opcja Aktywacja konta kodem). Jeśli zależy Ci na czasie, możesz wybrać internetową aktywację konta. Na rachunek bankowy Allegro należy przelać wtedy kwotę 1,01 zł, która zostanie zwrócona po aktywacji. W tym wypadku aktywacja powinna być możliwa po 3 dniach. Zostaniesz powiadomiony o tym za pomocą wiadomości pocztowej;
  • Jeśli zdecydowałeś się na pierwszy wariant, po otrzymaniu listu z kodem aktywacyjnym,  przejdź na stronę http://www.allegro.pl/aktywacja i wpisz kod razem z nazwą użytkownika oraz hasłem. Po naciśnięciu przycisku Zatwierdź, Twoje konto zostanie aktywowane.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kupujemy na Allegro
Kupujemy na Allegro

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK