| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ukryty folder na pulpicie (Windows)

Ukryty folder na pulpicie (Windows)

Jeśli jesteśmy jednym z kilku użytkowników komputera często chcemy ukryć nasze pliki przed wzrokiem pozostałych. Niestety ukrycie ich za pomocą Właściwości -> Ukryj nie jest dobrym pomysłem gdyż nadal każdy ma wgląd w taki katalog. Najlepsze są specjalistyczne programy ale jeśli nie mamy chwilowo dostępu do takiego oprogramowania oto co możemy zrobić.

1. W pierwszym kroku tworzymy zwykły folder (prawy myszki na pulpicie -> Nowy -> Folder). System przydzieli mu domyślną ikonę folderów i nazwę Nowy folder.

2.  Teraz zmień ikonę folderu na przezroczystą. Kliknij prawym przyciskiem ikonę nowego folderu i wybierz polecenie Właściwości. Wybierz kartę Dostosowywanie i kliknij przycisk Zmień ikonę. Na ekranie pojawi się okno z podglądem ikon pliku Shell32.dll. Wybierz jedną z trzech rzekomo brakujących ikon w trzynastej kolumnie.

3. Potwierdź przyciskiem OK. Ikona powinna zniknąć, a na ekranie widoczna będzie już tylko nazwa folderu. Jeśli zamiast ikony będzie widać czarny prostokąt, odśwież pulpit klawiszem F5 lub wypróbuj inną przezroczystą ikonę.

4. Teraz zajmiemy się ukryciem nazwy.  Wskaż w tym celu nowy folder i naciśnij klawisz F2. W czasie, gdy bieżąca nazwa folderu będzie nadal zaznaczona, przytrzymaj naciśnięty klawisz ALT i wpisz 255. Znak ten jest niewidoczny.

5. Jeśli masz wielobarwne tło pulpitu kliknij w tym celu prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer -> Właściwości. W Windows XP przeskocz na kartę Zaawansowane. Kliknij przycisk Ustawienia w rubryce Wydajność.

6. Zaznacz opcję Niestandardowe. Teraz zaznacz pole wyboru Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu. Potwierdź, klikając oba przyciski OK. W Viście stosowna opcja znajduje się w zaawansowanych ustawieniach systemu.

7. Teraz możesz korzystać z folderu jak z każdego nie ukrytego. Gdy zdarzy ci się zapomnieć jego dokładną pozycję, użyj skrótu klawiaturowego CTRL + A.  W ten sposób zaznaczysz wszystkie ikony pulpitu, a wówczas ujrzysz niewielki prostokąt w miejscu nazwy folderu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPRF Law Office

Nowy wymiar obsługi prawnej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK