| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ukryty folder na pulpicie (Windows)

Ukryty folder na pulpicie (Windows)

Jeśli jesteśmy jednym z kilku użytkowników komputera często chcemy ukryć nasze pliki przed wzrokiem pozostałych. Niestety ukrycie ich za pomocą Właściwości -> Ukryj nie jest dobrym pomysłem gdyż nadal każdy ma wgląd w taki katalog. Najlepsze są specjalistyczne programy ale jeśli nie mamy chwilowo dostępu do takiego oprogramowania oto co możemy zrobić.

1. W pierwszym kroku tworzymy zwykły folder (prawy myszki na pulpicie -> Nowy -> Folder). System przydzieli mu domyślną ikonę folderów i nazwę Nowy folder.

2.  Teraz zmień ikonę folderu na przezroczystą. Kliknij prawym przyciskiem ikonę nowego folderu i wybierz polecenie Właściwości. Wybierz kartę Dostosowywanie i kliknij przycisk Zmień ikonę. Na ekranie pojawi się okno z podglądem ikon pliku Shell32.dll. Wybierz jedną z trzech rzekomo brakujących ikon w trzynastej kolumnie.

3. Potwierdź przyciskiem OK. Ikona powinna zniknąć, a na ekranie widoczna będzie już tylko nazwa folderu. Jeśli zamiast ikony będzie widać czarny prostokąt, odśwież pulpit klawiszem F5 lub wypróbuj inną przezroczystą ikonę.

4. Teraz zajmiemy się ukryciem nazwy.  Wskaż w tym celu nowy folder i naciśnij klawisz F2. W czasie, gdy bieżąca nazwa folderu będzie nadal zaznaczona, przytrzymaj naciśnięty klawisz ALT i wpisz 255. Znak ten jest niewidoczny.

5. Jeśli masz wielobarwne tło pulpitu kliknij w tym celu prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer -> Właściwości. W Windows XP przeskocz na kartę Zaawansowane. Kliknij przycisk Ustawienia w rubryce Wydajność.

6. Zaznacz opcję Niestandardowe. Teraz zaznacz pole wyboru Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu. Potwierdź, klikając oba przyciski OK. W Viście stosowna opcja znajduje się w zaawansowanych ustawieniach systemu.

7. Teraz możesz korzystać z folderu jak z każdego nie ukrytego. Gdy zdarzy ci się zapomnieć jego dokładną pozycję, użyj skrótu klawiaturowego CTRL + A.  W ten sposób zaznaczysz wszystkie ikony pulpitu, a wówczas ujrzysz niewielki prostokąt w miejscu nazwy folderu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych Zdanowicz i Wspólnicy Sp.K.

Profesjonalista w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i cywilnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK