| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Blokujemy Menedżer zadań (Windows)

Blokujemy Menedżer zadań (Windows)

Jeśli w twoim domu z komputera korzysta kilka osób to pewnie jesteś jego administratorem, dobrze więc wiesz jak ważne jest aby najważniejsze aplikacje pozostały tylko pod nadzorem jeden osoby. Menedżer zadań, który uruchamia takie procesy jak cotygodniowe skanowanie antywirusowe czy defragmentacje jest jedną z nich.

1.. Uruchom Edytor rejestru.  START-> Uruchom,wpisz polecenie regedit.

2. Zaznacz klucz główny "HKEY_USERS". Kliknij menu Plik -> Załaduj gałąź Rejestru. Otwórz folder profilu użytkownika, któremu chcesz zabronić przywoływania Menedżera zadań.

W Windows XP znajduje się on w katalogu Documents and settings, w Vista/Windows 7 jest w obrębie katalogu Users. Wskaż ukryty plik Ntuser.dat. Nadaj segmentowi rejestru nazwę danego użytkownika.

3. Przejdź do klucza "HKEY_USERS\nazwa_użytkownika\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System". Jeśli nie ma takiego klucza, utwórz go za pomocą menu Edycja -> Nowy -> Klucz.

W kluczu utwórz wartość DWORD. Menu Edycja -> Nowy -> Wartość DWORD o nazwie "DisableTaskMgr". W polu Dane wartości przypisz cyfrę 1. Następnie zaznacz klucz "HKEY_USERS\nazwa_użytkownika" i wskaż menu Plik -> Zwolnij gałąź Rejestru.

Powtórz opisane czynności u wszystkich użytkowników systemu. W razie chęci odwrócenia zmian postępujemy analogicznie,  przypisując wartości "DisableTaskMgr" cyfrę 0 w polu Dane wartości.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK