| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Foldery systemowe na pasku zadań (Windows)

Foldery systemowe na pasku zadań (Windows)

Ważne ikony takie jak Mój komputer czy Kosz trzymamy najczęściej na pulpicie. Problem w tym, że gubią nam się one w gąszczu innych i są najczęściej zasłonięte otwartym oknem. Najlepszym rozwiązaniem jest umieścić je na pasku zadań, który jest zawsze widoczny.

1. Po pierwsze musimy włączyć pasek szybkiego dostępu. W XP/Vista klikamy prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pasku zadań i wskazujemy polecenie Paski narzędzi -> Szybkie uruchamianie.

W Windows 7 wskazujemy polecenie tworzenie nowego paska narzędzi, podając ścieżkę docelową %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\QuickLaunch.

2. Odblokowujemy pasek zadań. Klikamy prawym przyciskiem myszy wolne pole paska zadań -> Usuń zaznaczenie polecenia Zablokuj pasek zadań.

W Windows 7 klikaj prawym przyciskiem myszy poszczególne ikony z prawej strony obok paska Quick Launch i usuwaj je jedna po drugiej. Następnie prawym samo  Quick Launch i wskaż polecenie Widok -> Duże ikony. Przy drugiej próbie wyłączamy wyświetlanie nazw.

3.  Przenieś kosz systemowy. Przeciągnij jego ikonę z pulpitu na pasek szybkiego uruchamiania, przytrzymując wciśnięty prawy przycisk myszy. Przeciągając krawędź paska szybkiego uruchamiania i ustaw żądaną szerokość.

Po raz drugi kliknij prawym przyciskiem myszy wolną przestrzeń paska zadań i zaznacz polecenie Zablokuj pasek zadań. Nowy kosz zadań, który teraz znajduje się na pasku zadań, możesz opróżniać tak jak oryginał. Wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Opróżnij kosz.

4.  Usuń ikonę kosza z pulpitu. Vista/7 kliknij prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pulpicie i kliknij  Personalizuj -> Zmień ikony pulpitu. Usuń zaznaczenie pola  Kosz. W  XP nie uda ci się pozbyć ikony kosza za pomocą konwencjonalnych okien konfiguracji systemu. W tym środowisku zrobisz to tylko przy użyciu Edytora rejestru. START -> Uruchom, wpisz regedit a następnie odnajdź klucz:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace" i usuń z neigo podklucz "{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}".

5. W podobny sposób przeniesiemy  na pasek zadań inne ikony folderów systemowych, np. Mój komputer. Ikony te usuniesz bardzo prosto. W XP wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pulpicie i wskazać polecenie Właściwości. Następnie wybieramy kartę Pulpit i kliknij przycisk Dostosuj pulpit. Teraz wystarczy usunąć zaznaczenie żądanych pól wyboru w rubryce Ikony pulpitu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK