| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Foldery systemowe na pasku zadań (Windows)

Foldery systemowe na pasku zadań (Windows)

Ważne ikony takie jak Mój komputer czy Kosz trzymamy najczęściej na pulpicie. Problem w tym, że gubią nam się one w gąszczu innych i są najczęściej zasłonięte otwartym oknem. Najlepszym rozwiązaniem jest umieścić je na pasku zadań, który jest zawsze widoczny.

1. Po pierwsze musimy włączyć pasek szybkiego dostępu. W XP/Vista klikamy prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pasku zadań i wskazujemy polecenie Paski narzędzi -> Szybkie uruchamianie.

W Windows 7 wskazujemy polecenie tworzenie nowego paska narzędzi, podając ścieżkę docelową %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\QuickLaunch.

2. Odblokowujemy pasek zadań. Klikamy prawym przyciskiem myszy wolne pole paska zadań -> Usuń zaznaczenie polecenia Zablokuj pasek zadań.

W Windows 7 klikaj prawym przyciskiem myszy poszczególne ikony z prawej strony obok paska Quick Launch i usuwaj je jedna po drugiej. Następnie prawym samo  Quick Launch i wskaż polecenie Widok -> Duże ikony. Przy drugiej próbie wyłączamy wyświetlanie nazw.

3.  Przenieś kosz systemowy. Przeciągnij jego ikonę z pulpitu na pasek szybkiego uruchamiania, przytrzymując wciśnięty prawy przycisk myszy. Przeciągając krawędź paska szybkiego uruchamiania i ustaw żądaną szerokość.

Po raz drugi kliknij prawym przyciskiem myszy wolną przestrzeń paska zadań i zaznacz polecenie Zablokuj pasek zadań. Nowy kosz zadań, który teraz znajduje się na pasku zadań, możesz opróżniać tak jak oryginał. Wystarczy kliknąć go prawym przyciskiem myszy i wybrać polecenie Opróżnij kosz.

4.  Usuń ikonę kosza z pulpitu. Vista/7 kliknij prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pulpicie i kliknij  Personalizuj -> Zmień ikony pulpitu. Usuń zaznaczenie pola  Kosz. W  XP nie uda ci się pozbyć ikony kosza za pomocą konwencjonalnych okien konfiguracji systemu. W tym środowisku zrobisz to tylko przy użyciu Edytora rejestru. START -> Uruchom, wpisz regedit a następnie odnajdź klucz:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Desktop\NameSpace" i usuń z neigo podklucz "{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}".

5. W podobny sposób przeniesiemy  na pasek zadań inne ikony folderów systemowych, np. Mój komputer. Ikony te usuniesz bardzo prosto. W XP wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy wolne miejsce na pulpicie i wskazać polecenie Właściwości. Następnie wybieramy kartę Pulpit i kliknij przycisk Dostosuj pulpit. Teraz wystarczy usunąć zaznaczenie żądanych pól wyboru w rubryce Ikony pulpitu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK