| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Bezpieczne logowanie (Firefox)

Bezpieczne logowanie (Firefox)

W czasach gdy coraz częstsze są kradzieże haseł i danych powinieneś koniecznie ustawić hasło główne, korzystając z opcji Używaj hasła głównego.

Hasło główne ustawić możesz w menu Narzędzia -> Opcje, zakładka Bezpieczeństwo, odznaczając Używaj hasła głównego. Aby upewnić się co do bezpieczeństwa swoich danych warto zastosować również plug-in o nazwie Secure Login.

1. Za pomocą dodatku o nazwie Secure Login (dostępny bezpłatnie pod adresem (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addons/versions/4429) sprawdza, czy dane dostępowe podawane przez użytkownika są wysyłane pod adres strony, od której pochodzi formularz.

2. W ustawieniach dodatku możesz wyłączyć tymczasowo obsługę kodu JavaScript na stronach internetowych, w których dokonuje się logowania. Z poziomu menu podręcznego (przywoływanego prawym przyciskiem myszy) możesz zdefiniować wyjątki - w wypadku niektórych serwisów logowanie odbywa się w JavaScripcie, a więc musi być włączony, aby logowanie mogło dojść do skutku.

3. Dodatek Secure Login oznacza pomarańczową ramką pola loginu i hasła. Ponadto może sygnalizować akustycznie otworzenie strony wymagającej zalogowania.

W odróżnieniu od standardowego menedżera haseł nie wypełnia pól formularza automatycznie, lecz umożliwia szybkie zalogowanie za pomocą skrótu klawiaturowego Alt + N. W oknie konfiguracyjnym dodatku można wybrać inną kombinację klawiszy.

4. Oprócz wyższego poziomu bezpieczeństwa Secure Login zapewnia również większą wygodę. Poprzez menu podręczne tego dodatku dostaniesz się szybciej do przechowywanych haseł i do listy stron-wyjątków niż poprzez okno konfiguracyjne Firefoksa.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marta Grzelak

Solicitor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »