| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Bezpieczne logowanie (Firefox)

Bezpieczne logowanie (Firefox)

W czasach gdy coraz częstsze są kradzieże haseł i danych powinieneś koniecznie ustawić hasło główne, korzystając z opcji Używaj hasła głównego.

Hasło główne ustawić możesz w menu Narzędzia -> Opcje, zakładka Bezpieczeństwo, odznaczając Używaj hasła głównego. Aby upewnić się co do bezpieczeństwa swoich danych warto zastosować również plug-in o nazwie Secure Login.

1. Za pomocą dodatku o nazwie Secure Login (dostępny bezpłatnie pod adresem (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addons/versions/4429) sprawdza, czy dane dostępowe podawane przez użytkownika są wysyłane pod adres strony, od której pochodzi formularz.

2. W ustawieniach dodatku możesz wyłączyć tymczasowo obsługę kodu JavaScript na stronach internetowych, w których dokonuje się logowania. Z poziomu menu podręcznego (przywoływanego prawym przyciskiem myszy) możesz zdefiniować wyjątki - w wypadku niektórych serwisów logowanie odbywa się w JavaScripcie, a więc musi być włączony, aby logowanie mogło dojść do skutku.

3. Dodatek Secure Login oznacza pomarańczową ramką pola loginu i hasła. Ponadto może sygnalizować akustycznie otworzenie strony wymagającej zalogowania.

W odróżnieniu od standardowego menedżera haseł nie wypełnia pól formularza automatycznie, lecz umożliwia szybkie zalogowanie za pomocą skrótu klawiaturowego Alt + N. W oknie konfiguracyjnym dodatku można wybrać inną kombinację klawiszy.

4. Oprócz wyższego poziomu bezpieczeństwa Secure Login zapewnia również większą wygodę. Poprzez menu podręczne tego dodatku dostaniesz się szybciej do przechowywanych haseł i do listy stron-wyjątków niż poprzez okno konfiguracyjne Firefoksa.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK