| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Problem kilku przeglądarek

Problem kilku przeglądarek

Jeśli masz zainstalowane kilka przeglądarek internetowych, każda z nich co jakiś czas zadaje nużące pytanie - czy chcesz aby została domyślną przeglądarką. Jest sposób aby zablokować te pytania pozostawiając przeglądarki nie ruszone.

Uruchomić przeglądarkę i przywoływać witryny internetowe poprzez zakładki lub pasek adresu - to wszystko możesz zrobić w przeglądarce i bez mianowania jej domyślną. Zadeklarowanie jej takową oznacza, że będzie predefiniowanym programem do prezentowania wszystkich treści internetowych - niezależnie od tego, z jakiej aplikacji będą przywoływane te treści.

Firefox

Otwórz menu Narzędzia -> Opcje i przejdź do sekcji Zaawansowane. Przejdź na kartę Ogólne i kliknij przycisk Sprawdź teraz. Tuż obok widnieje pole wyboru Przy uruchamianiu sprawdzaj, czy Firefox jest domyślną przeglądarką. Jeśli jest zaznaczone, Firefox usiłuje mianować się domyślną przeglądarką za każdym razem, gdy jest uruchamiany.

Internet Explorer

Tu stosowne ustawienia znajdują się na karcie Programy w menu Narzędzia -> Opcje internetowe. Alternatywnie możesz przywoływać to okno konfiguracyjne, otwierając aplet Opcje internetowe w Panelu sterowania. Klikając przycisk Ustaw jako domyślny, uczynisz IE domyślną przeglądarką treści internetowych, a tuż obok znajduje się pole wyboru, którym wprowadzisz te ustawienia przy każdym uruchomieniu Internet Explorera.

Opera

W tej przeglądarce brakuje przycisku, który ustanawiałby ją domyślnym programem do wyświetlania treści internetowych. Opcja automatycznego sprawdzania jest nieco ukryta. Przywołaj okno konfiguracyjne, naciskając klawisze CTRL + F12. Kliknij kolejno Zaawansowane -> Programy. Znajdziesz tu pole wyboru, po zaznaczeniu którego Opera będzie sprawdzać, czy jest domyślną przeglądarką.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Szymon Kujda

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK