| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Konfiguracja proxy w przeglądarkach i programach

Konfiguracja proxy w przeglądarkach i programach

Wiele aplikacji Internetowych potrafi współpracować z serwerami proxy. Oto sposób konfiguracji najpopularniejszych.

Internet Explorer - z menu Narzędzia wybierz Opcje internetowe, na zakładce Połączenia, w sekcji Ustawienia połączenia... zaznacz to, które wykorzystujesz do komunikacji z siecią i kliknij Ustawienia. Zaznacz Używaj serwera proxy i wpisz adres oraz port wybranego serwera.

Opera - z menu File (Plik) wybierz Preferences (Ustawienia), na liście po lewej stronie wybierz Network (Sieć) i kliknij na Proxy servers (Serwer proxy). Odhacz następnie trzy pierwsze pozycje (HTTP, HTTPS, FTP) i wprowadź adresy oraz port wybranego serwera proxy.

Firefox - z menu Edycja wybierz Preferencje... i w menu Kategorie wybierz Zaawansowane -> Serwery proxy. Zaznacz pozycję Własna konfiguracja proxy i dla pierwszych trzech pozycji (HTTP, SSL, FTP) wprowadź adres i port wybranego serwera proxy.

Teleport Pro - z menu File wybierz Proxy server..., zaznacz opcję Connect to Internet... i wprowadź adres oraz port wybranego serwera proxy.

FlashGet - z menu Tools (Narzędzia) wybierz Options (Opcje) i na zakładce Proxy dodaj adresy serwerów (przycisk Add). Dla każdego protokołu serwer ustawia się niezależnie (pamiętaj o ustawieniu serwera domyślnego: HTTP Default oraz FTP Default).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK