| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ustawienia pasków narzędzi (Internet Explorer)

Ustawienia pasków narzędzi (Internet Explorer)

Odpowiednie ustawienia pasków narzędzi w przeglądarce mogą znacząco zwiększyć porządek i ułatwić nam nawigację. Dzięki nim możemy np. zwiększyć obszar przeznaczony na widok strony.

1. Wybierz kolejno  Widok -> Paski narzędzi -> Dostosuj .

2. W oknie, które się pojawi możesz zdecydować, które z przycisków mają być widoczne, oraz jak mają być wyświetlane. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie w opcjach tekstu pozycji Brak etykiet tekstowych, zaś w opcjach ikon Małe ikony. Zatwierdź zmiany OK.

3. Możemy wybrać również, które z pasków Internet Explorera w ogóle mają być widoczne. Jeśli np. korzystasz ze skrótów klawiaturowych, spokojnie możesz ukryć pasek Przyciski standardowe.. Poszczególne paski pokazujesz i ukrywasz klikając prawym klawiszem myszy na pustym obszarze dowolnego z nich i wybierając nazwę danego paska.

4.Jeśli chcemy ukryć przycisk Przejdź. powinniśmy poszukać odpowiedniej opcji klikając prawym klawiszem na nazwie paska Adres.

5. W kolejnym kroku mamy możliwość przesuwania pasków. Upewnij się, iż w menu Widok -> Paski narzędzi nie jest zaznaczona opcja Zablokuj paski narzędzi. Teraz możesz już chwycić dowolny z pasków i przeciągnąć w nowe miejsce. Możesz np. pasek adresu umieścić w jednej linii z rozwijanymi menu. Następnie zablokuj paski wspomnianą nieco wyżej opcją Zablokuj paski...

6.  Możesz też pójść o krok dalej i wyświetlić stronę na pełnym ekranie - wystarczy nacisnąć klawisz [F11]. Również tutaj możesz przesuwać i ukrywać poszczególne paski narzędzi. Możesz też dla górnego paska włączyć Autoukrywanie (opcja dostępna po kliknięciu prawym klawiszem myszy na pustym obszarze dowolnego z pasków).

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sedlak & Sedlak

Najstarsza polska firma doradztwa HR. To zobowiązuje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK