| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Łatwe pobieranie filmów z YouTube (Firefox 3/3.5)

Łatwe pobieranie filmów z YouTube (Firefox 3/3.5)

Jeśli korzystamy z przeglądarki internetowej Firefox mamy możliwość zainstalowania do niej dodatku który pozwoli na łatwe i przyjemne ściąganie filmów z serwisu YouTube. Chodzi o Easy YouTube Downloadera. Filmy można pobierać w wielu rozdzielczościach, nawet o jakości HD.

1. W pierwszej kolejności musimy zaopatrzyć w dodatek. W tym celu wchodzimy tę stronę https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10137 i ściągamy wtyczkę.

2. W otwartym oknie klikamy na przycisk Zainstaluj i po zakończeniu instalacji kliknięciem na Uruchom ponownie program Firefox i Uruchom ponownie, uruchamiamy przeglądarkę.

3. Zanim pojawi się okno Firefox, wyświetli się okno wyboru folderu, w którym będą zapisywane filmy pobrane za pomocą Easy YouTube Downloadera. W oknie tym klikamy na przycisk Browse, kliknięciem zaznaczamy wybrany katalog i dwa razy z kolei klikamy na OK.

4. Teraz możemy już korzystać z zainstalowanego dodatku. Przechodzimy więc na stronę www.youtube.com, wyszukujemy i wyświetlamy wybrany film, który chcemy zapisać na dysk. W module położonym po prawej stronie odtwarzacza znajdziemy łącza z oznaczeniami formatów, w których możemy pobrać wybrany film.

FLV to film o standardowej jakości na lub niższa niż dostępna na YouTube) MP4 odpowiada jakości uzyskiwanej po kliknięciu na przycisk HQ, a HD to najwyższa jakość jaką możemy podziwiać na YouTube po kliknięciu na ikonę oznaczoną tymi znakami.

5. Aby pobrać film na dysk, klikamy na wybrane łącze oznaczające format (jakość) filmu. Po zakończeniu pobierania film znajdziemy w folderze zdefiniowanym w punkcie 3 wskazówki.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Nawrocki

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »