| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Automatyczne sortowanie poczty (Outlook Express)

Jeśli zapisujemy się na różnego typu newslettery i powiadomienia z kilku serwisów internetowych po czasie przestaniemy panować nad zalewającą nas pocztą. Na szczęście wiadomości w naszym programie pocztowym możemy posortować zakładając dla każdego nadawcy osoby folder.

1. Najpierw zakładamy folder. W Outlook Express lub Windows Mail klikamy prawym przyciskiem myszy na Skrzynka odbiorcza, a potem na Nowy folder… Wpisujemy odpowiednią nazw, np. Wieszjak.pl i klikamy na OK. W razie potrzeby powtarzamy czynności dla innych folderów.

2. Klikamy na Narzędzia i z listy wybieramy Reguły wiadomości, a potem Poczta… .

3. Teraz zaznaczamy pola „Kiedy w polu Od znajdują się osoby” i „Przenieś ją do folderu”, a jeśli opcje te nie są u nas widoczne klikamy najpierw na Nowa. Kliknięciem przechodzimy do „znajdują się osoby” i wpisujemy adres nadawcy. W przypadku Wieszjak.pl wystarczy wpisać wieszjak.pl . Klikamy na Dodaj i na OK.

4. Teraz wybieramy folder. Klikamy na „do folderu”, wskazujemy folder, do którego mają być automatycznie przenoszone wiadomości, czyli np. Wieszjak.pl, i klikamy na OK. Nazwę stworzonej właśnie reguły zmieniamy z Nowa reguła poczty nr 1 na bardziej pasującą np. Wieszjak. Po wyświetleniu opisu reguły klikamy na OK.

5. Nową regułę możemy również zastosować do wiadomości, które już znajdują się w naszej skrzynce odbiorczej. W tym celu ponownie klikamy na Narzędzia, Reguły wiadomości i Poczta…, a następnie na Zastosuj… . Pokazuje się okno w którym zaznaczamy nazwę reguły Wieszjak. Opis reguły tym razem wygląda trochę inaczej. Klikamy na Zastosuj oraz na OK. i na Zamknij. Widzimy komunikat „Twoje reguły zostały zastosowane dla folderu Skrzynka odbiorcza”.

6. W razie potrzeby powtarzamy kroki od 2 do 5 dla innych nadawców i zamykamy okno kliknięciem na OK. Teraz wszystkie wiadomości od wybranych nadawców będą automatycznie trafiać do przypisanych im folderów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK