| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Ponownie importujemy zdjęcia (Windows Vista)

Ponownie importujemy zdjęcia (Windows Vista)

Zdarza się, że chcemy po raz drugi zaimportować te same zdjęcia z naszego aparatu. Windows Vista niestety w tym przypadku wyświetla komunikat: „Nie znaleziono żadnych nowych obrazów ani wideo w tym urządzeniu”, by zapobiec dublowaniu plików. Aby ominąć to zabezpieczenie należy wykonać kilka prostych trików.

1. Jeśli zdjęcia, których nie udało się nam poprawić, skasujemy z dysku twardego, Windows nie rozpozna oryginalnych zdjęć i bez przeszkód zaimportujesz je ponownie. Jeśli więc nie potrzebujemy już tych zdjęć, zaznaczamy je i usuwamy np. klawiszem Delete.

Jeśli jednak chcemy zachować zdjęcia, na przykład do celów porównawczych, możemy zmienić ich nazwy. Najpierw zaznaczamy kliknięciem fotografię, naciskamy na F2 i uzupełniamy nazwę pliku na przykład o jedną literę „x”. Zmianę zatwierdzamy, wciskając Enter. To samo robimy z pozostałymi zdjęciami.

2. Po skończeniu podłączamy aparat do komputera. W wyświetlonym oknie klikamy na Importuj ze skanera lub z aparatu fotograficznego. Po kilku sekundach Windows wyświetli w oknie komunikat o możliwości importowania zdjęć. Jeśli podczas pierwszej próby importu zmieniliśmy ustawienia podstawowe, to po kliknięciu na Opcje musimy wprowadzić zmiany jeszcze raz. Dotyczy to nazwy folderu i nazwy pliku. Jeśli chcemy zachować oryginalne zdjęcia w aparacie, pamiętajmy o tym, aby nie zaznaczać opcji „Zawsze wymazuj z aparatu fotograficznego po zaimportowaniu”. Potem klikamy dwa razy na OK.

3. Po kliknięciu na Importuj rozpocznie się kopiowanie zdjęć na dysk twardy. W większości przypadków zdjęcia otrzymają nową nazwę pliku i wyświetlą się na końcu folderu. Teraz możemy ponownie przystąpić do obróbki.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

e-agropodatki.pl

Pierwszy w Polsce podatkowy serwis informacyjny dla rolników indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »