| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Jeżeli nie chcemy aby wybrani użytkownicy naszego komputera, na przykład dzieci pobierali pliki z Internetu za pomocą Internet Explorera powinniśmy zastosować poniższą poradę.

1. Jeżeli używamy Visty przechodzimy od razu do punktu 2. W XP musimy uruchomić komputer w trybie awaryjnym. ( podczas uruchamiania się komputera wciskamy wielokrotnie klawisz F8 a wyświetlonym menu wybieramy – Tryb awaryjny)

2. Włączamy wyświetlanie wszystkich plików na dysku. Wciskamy jednocześnie logo Windows i E. W Viście zaraz potem wciskamy alt. Z menu Narzędzia wybieramy Opcje folderów… Na zakładce Widok usuwamy zaznaczenie przy „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". Klikamy na Tak i zaznaczamy Pokaż ukryte pliki i foldery. Klikamy na Ok. i na krzyżyk.

3. Uruchamiamy Edytor rejestru. Wciskamy jednocześnie logo Windows i R, wpisujemy regedit i wciskamy Enter, w Viście dodatkowo klikamy na Kontynuuj. Klikamy podwójnie na HKEY_USERS i z menu Plik wybieramy Załaduj gałąź Rejestru… Klikamy na Mój komputer i ( Vista – Komputer ) potem podwójnie na partycję systemową, np. na Dysk lokalny (C:) i podwójnie na folder Documents and Settings, a w Viście na katalog Użytkownicy.

4. Teraz klikamy podwójnie na nazwę użytkownika używaną przez nasze dziecko, np. Adam i podwójnie na plik NTUSER. Jeszcze raz wpisujemy imię dziecka i klikamy na OK.

5. Teraz stworzymy regułę , która skutecznie zabroni dziecku ściągania plików z Internetu. Klikamy podwójnie na klucze Adam -> Software -> Polices. Klikamy prawym przyciskiem na Microsoft i z otwartego menu wybieramy Nowy, Klucz , wpisujemy Internet Explorer i znów wybieramy Nowy i Klucz ale wpisujemy Restrictions i wciskamy Enter.

6. Klikamy prawym przyciskiem na Restrictions, potem na Nowy i na Wartość DWORD. Wpisujemy NoSelectDownloadDir. Wciskamy dwa razy Enter, wpisujemy w pole Dane wartości 1 i klikamy na OK. Po lewej stronie okna Edytora rejestru zaznaczamy nazwę użytkownika używaną przez nasze dziecko, np. Adam i z menu Plik wybieramy Zwolnij gałąź Rejestru. I klikamy na OK. kliknięciem na krzyżyk zamykamy okno i ponownie uruchamiamy komputer. Teraz kiedy nasza pociecha zechce pobrać plik z Internetu na dysk pojawi się przed nią komunikat „Operacja została anulowana ze względu na ograniczenia nałożone na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu.”

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Wachowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »