| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Uruchamianie programów bez zapytania (Windows Vista)

Uruchamianie programów bez zapytania (Windows Vista)

Kiedy uruchamiamy jakiś program w Windows Vista, wyświetla się komunikat „ Nie można zweryfikować wydawcy. Czy na pewno chcesz uruchomić to oprogramowanie? Oto co zrobić aby pytanie to nie pojawiało się przy każdej próbie uruchomienia wybranej aplikacji.

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonę skrótu do programu. Z wyświetlonego menu wybieramy Właściwości. Otworzy się okno z podświetloną ścieżką dostępu do programu. Kopiujemy ją, wciskając jednocześnie CTRL i C i pozostawiamy okno otwarte.

2. Wciskamy Logo Windows, wpisujemy harmonogram zadań i wciskamy Enter. Klikamy na kontynuuj i w prawej części otwartego okna klikamy na Utwórz zadanie… W pole Nazwa: wpisujemy nazwę programu, który ma się uruchamiać bez potwierdzenia i kliknięciem zaznaczamy opcję „Uruchom z najwyższymi uprawnieniami”.

3. Przechodzimy na zakładkę Akcje. Po kliknięciu na przycisk Nowa… kliknięciem ustawiamy kursor w polu Program/skrypt i wciskając jednocześnie CTRL i , wklejamy wcześniej skopiowaną ścieżkę. W dwóch kolejnych oknach klikamy na OK. i zamykamy okno harmonogramu zadań za pomocą krzyżyka.

4. Wracamy do okna Właściwości i zaznaczoną ścieżkę dostępu zastępujemy poleceniem schtasks.exe/run/tn”WinRar” gdzie „WinRar” jest nazwą programu wpisaną w punkcie 2. Klikamy na OK. i dwa razy na kontynuuj. Teraz program będzie się uruchamiał bez potwierdzenia.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK