| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Tworzymy samo rozpakowujące się archiwa (Windows XP /Vista)

Tworzymy samo rozpakowujące się archiwa (Windows XP /Vista)

Aby zwolnić miejsce na dysku możemy dane umieszczać w archiwach. Windows zawiera program do tworzenia archiwów, które można potem rozpakować na każdym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

1. Wciskamy jednocześnie Logo Windows i R, w pole otwórz wpisujemy Express i naciskamy Enter. Klikamy na Dalej i zaznaczamy opcję Extract files only, po czy jeszcze raz klikamy Dalej.

2. Wpisujemy nazwę nowo utworzonego pliku, na przykład fotografie i klikamy Dalej. Teraz musimy określić co ma się zdarzyć po podwójnym kliknięciu na gotowy plik archiwum. Program może zapytać tylko o ścieżkę dla plików (opcja „No prompt”) albo najpierw spyta, czy archiwum rzeczywiście ma zostać rozpakowane – zaznaczamy wtedy „Prompt user with” i w puste pole wpisujemy treść komunikatu.

3. Klikamy dwukrotnie na Dalej i na Add. Przytrzymujemy klawisz CTRL i klikamy kolejno na pliki, które chcemy dodać do archiwum, a następnie na Otwórz. Trzy razy klikamy na Dalej.

4. Klikamy na Browse i wpisujemy nazwę dla archiwum. Klikamy na Zapisz i na Dalej. Zaznaczamy Don’t save, dwa razy klikamy na Dalej, a po ukończeniu archiwizowania na Zakończ. Aby rozpakować archiwum klikamy na jego ikonę i wykonujemy polecenia instalatora.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Tarnowska

Radca prawny, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa podatkowego w Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikacje radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i podatkowym. Doradza w zakresie szeroko pojętego prawa handlowego, cywilnego oraz podatkowego, m.in. w procesach przekształcenia i łączenia spółek. Posiada doświadczenie w obsłudze korporacyjnej spółek, w tym podmiotów notowanych na rynku papierów wartościowych. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach przed sądami i organami administracji publicznej. Zajmuje się bieżącą obsługą prawno-podatkową klientów. Koordynuje pracę doświadczonego zespołu prawników, specjalizujących się w doradztwie prawnym oraz podatkowym, prowadzonym na rzecz klientów Kancelarii.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK