| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Określamy właściwości hasła (Windows XP Professional)

Określamy właściwości hasła (Windows XP Professional)

Ze względów bezpieczeństwa hasło do konta Windows powinno składać się z możliwie wielu znaków i należy je co jakiś czas zmieniać. Ustalmy więc reguły haseł dla wszystkich użytkowników systemu.

1. Logujemy się na nasze konto użytkownika. Następnie wciskamy jednocześnie Logo Windows i R. W otwartym oknie w pole „Otwórz” wpisujemy gpedit.msc i naciskamy Enter.

2. Podwójnie klikamy na kolejne pozycje: Ustawienia systemu Windows -> Ustawienia zabezpieczeń -> Zasady konta -> Zasady haseł. W prawej części okna klikamy podwójnie na „Minimalna długość hasła”. Wpisujemy np. 8 lub 9 i klikamy na OK.

3. Teraz ustalamy, w jakich odstępach czasu trzeba zmieniać hasło. Klikamy dwukrotnie myszą na „Maksymalny okres ważności hasła” i wpisujemy dla przykładu 90 ( 90 dni) i klikamy na OK. Od tej pory, jeśli spróbuję się zalogować użytkownik z nieaktualnym hasłem, na ekranie wyświetli się komunikat informujący o konieczności wprowadzenia nowego hasła. Długość nowego hasła musi odpowiadać liczbie ustalonej w punkcie 2 porady.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK