| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Okno ze skrótami do plików i aplikacji (Windows XP)

Okno ze skrótami do plików i aplikacji (Windows XP)

Eksplorator Windows jest najczęściej używanym przez nas narzędziem przy pracy z systemem. Problem pojawia się w momencie gdy jego okno utrudnia nam dostęp do często używanych aplikacji, których ikony znajdują się na pulpicie. Skróty możemy jednak umieścić w oknie Eksploratora, najlepiej w pole przeznaczonym na Poradę dnia.

1. Klikamy na START i na Uruchom. W oknie, które się pokazuję wpisujemy „regedit” i klikamy na OK. Otwiera się okno Edytora rejestru.

2. Rozwijamy w nim kolejne klucze HKEY_CLASSES_ROOT -> CLSID -> {4D5C8C25-DO75-11d0-B416-00C04FB90376} -> Instance -> Init PropertyBag.

3. Gdy dojdziemy do samego końca odnajdujemy plik Url i klikamy na niego dwukrotnie.

4. Otwiera się okno Edytowanie ciągu, w którym zamiast znajdującej się w polu wartości %System Root%\\Web\tip.htm wpisujemy C:\skróty\ i klikamy na OK.

5. Tworzymy teraz katalog odpowiadający wpisanej ścieżce tzn. na dysku C:\ folder skróty i umieszczamy w nim skróty często używanych aplikacji.

6. Zrobione. Teraz kiedy otworzymy okno Porady dnia, klikając w Eksploratorze Windows na Widok -> Pasek eksploratora i na Porada dnia zobaczymy zamiast mało przydatnej porady ikony ulubionych programów.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SmartMedia

SmartMedia to firma technologiczna i lider rynku producentów oprogramowania do zarządzania majątkiem i inwentaryzacji. Oprogramowanie tworzone w ścisłej współpracy z ekonomistami, prawnikami, księgowymi i najlepszymi programistami firmy. To dzięki temu rozwiązania SmartMedia są zgodne z obecnymi wymogami prawa oraz światowymi standardami informatycznymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »