| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Szybkie kopiowanie plików (Windows XP/Vista)

Szybkie kopiowanie plików (Windows XP/Vista)

Zarówno Windows XP jak i Vista posiadają przydatną funkcję pozwalającą kopiować pliki do domyślnych lokalizacji. Tym narzędziem jest menu „Wyślij do”, które jest dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę dowolnego pliku. W tej poradzi dowiemy się jak dodawać do domyślnych lokalizacji własne foldery.

1. Po pierwsze uruchamiamy Eksploratora Windows. Najszybszy sposób to jednoczesne wciśnięcie klawiszy Logo Windows + E. W lewej części okna klikamy na Mój komputer , następnie ikonę partycji systemowej ( w większości przypadków jest to „Dysk lokalny (C:) ” , następnie „Documents and Settings” , w tym momencie wybieramy katalog z nazwą zalogowanego użytkownika (np. Adam) i na koniec folder o nazwie „SendTo”.

W przypadku Windows Vista proces zaczyna się identycznie, a na partycji systemowej klikamy kolejno. Użytkownicy -> Adam -> AppData -> Roaming -> Microsoft -> Windows i na koniec SendTo.

Jeśli nie widzimy folderu SendTo lub AppData prawdopodobnie na naszym komputerze zaznaczono opcje – ukryj pliki systemowe. Aby włączyć wyświetlanie ukrytych elementów, w oknie Eksploratora Windows z menu „Narzędzia” wybieramy „Opcje folderów…” przechodzimy do zakładki „Widok” i zaznaczamy opcję: „ Pokaż ukryte pliki i foldery” i klikamy OK.

2. W otwartym folderze „SendTo” tworzymy skrót do katalogu, który ma się wyświetlać w menu „Wyślij do”. W tym celu w menu „Plik” kliknięciem rozwijamy podmenu „ Nowy” i wybieramy opcję „Skrót”

3. W otwartym oknie klikamy na przycisk „Przeglądaj” i kliknięciem wskazujemy folder, który ma zostać umieszczony na liście „Wyślij do” . Klikamy na „OK.” i na „Dalej”. W kolejnym oknie w pole [Wpisz nazw tego skrótu] wpisujemy nazwę, pod jaką skrót będzie dostępny w menu „Wyślij do” i klikamy na „Zakończ” Zamykamy okno Eksploratora kliknięciem na krzyżyk.

4. Od tej pory, aby skopiować plik lub folder do katalogu, do którego utworzyliśmy skrót, klikamy prawym przyciskiem na ikonę elementu i z menu „ Wyślij do” wybieramy nazwę katalogu docelowego np. „ Zdjęcia”.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Pismo "Niebieska Linia"

Dwumiesięcznik poświęcony problematyce przemocy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »