| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Szybkie kopiowanie plików (Windows XP/Vista)

Szybkie kopiowanie plików (Windows XP/Vista)

Zarówno Windows XP jak i Vista posiadają przydatną funkcję pozwalającą kopiować pliki do domyślnych lokalizacji. Tym narzędziem jest menu „Wyślij do”, które jest dostępne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę dowolnego pliku. W tej poradzi dowiemy się jak dodawać do domyślnych lokalizacji własne foldery.

1. Po pierwsze uruchamiamy Eksploratora Windows. Najszybszy sposób to jednoczesne wciśnięcie klawiszy Logo Windows + E. W lewej części okna klikamy na Mój komputer , następnie ikonę partycji systemowej ( w większości przypadków jest to „Dysk lokalny (C:) ” , następnie „Documents and Settings” , w tym momencie wybieramy katalog z nazwą zalogowanego użytkownika (np. Adam) i na koniec folder o nazwie „SendTo”.

W przypadku Windows Vista proces zaczyna się identycznie, a na partycji systemowej klikamy kolejno. Użytkownicy -> Adam -> AppData -> Roaming -> Microsoft -> Windows i na koniec SendTo.

Jeśli nie widzimy folderu SendTo lub AppData prawdopodobnie na naszym komputerze zaznaczono opcje – ukryj pliki systemowe. Aby włączyć wyświetlanie ukrytych elementów, w oknie Eksploratora Windows z menu „Narzędzia” wybieramy „Opcje folderów…” przechodzimy do zakładki „Widok” i zaznaczamy opcję: „ Pokaż ukryte pliki i foldery” i klikamy OK.

2. W otwartym folderze „SendTo” tworzymy skrót do katalogu, który ma się wyświetlać w menu „Wyślij do”. W tym celu w menu „Plik” kliknięciem rozwijamy podmenu „ Nowy” i wybieramy opcję „Skrót”

3. W otwartym oknie klikamy na przycisk „Przeglądaj” i kliknięciem wskazujemy folder, który ma zostać umieszczony na liście „Wyślij do” . Klikamy na „OK.” i na „Dalej”. W kolejnym oknie w pole [Wpisz nazw tego skrótu] wpisujemy nazwę, pod jaką skrót będzie dostępny w menu „Wyślij do” i klikamy na „Zakończ” Zamykamy okno Eksploratora kliknięciem na krzyżyk.

4. Od tej pory, aby skopiować plik lub folder do katalogu, do którego utworzyliśmy skrót, klikamy prawym przyciskiem na ikonę elementu i z menu „ Wyślij do” wybieramy nazwę katalogu docelowego np. „ Zdjęcia”.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »