| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Instrukcja obsługi IPLA.PL

Instrukcja obsługi IPLA.PL

Internetowa telewizja IPLA, działa na podobnej zasadzie co YouTube – sami wybieramy co chcemy oglądaćmając do dyspozycji wiele różnych kanałów tematycznych, tj. sport, seriale, wiadomości, czy muzyka. Często pojawiają się transmisje 'na żywo', tak też oznaczane w zbiorze multimediów.

Tworzenie konta

.Na sam początek należy ściągnąć program – pobierz IPLA.

Aby przejść przez instalacje wykonujemy trzy kliknięcia myszą. Najpierw zaznaczamy  "Zgadzam się", przez co zgadzamy się z warunkami licencji, następnie klikamy na Instaluj. Po krótkiej chwili możemy już kliknąć na Zakończ, po czym Ipla uruchomi się automatycznie.Teraz możemy się zarejestrować, aby mieć dostęp do czatu.

Klikamy na "nowe konto", otworzy nam się strona, na której musimy podać klika danych: login, hasło i e-mail. Następnie klikamy na Zarejestruj się. Na maila zostanie wysłana wiadomość zwrotna.

Jeżeli już przebrniemy przez proces rejestracji, możemy się zalogować, wpisując login, hasło i klikając na Loguj.

Aby oglądać zgromadzone materiały klikamy w lewym górnym rogu programu na Przeglądaj media.

Otworzy nam się panel, wyglądem zbliżony do eksploratora Windows.

Obsługa

W polu oznaczonym numerem 1, zamykamy wybieranie filmu i powracamy do oglądania materiału, albo możemy ponownie włączyć przeglądanie zbioru.
Pole nr 2 powraca o jeden poziom, nr 3 przechodzi do następnej kategorii, jeżeli już w jakieś byliśmy, a cofnęliśmy się. Nr 4 natomiast przechodzi do strony głównej.

Nr 5 pozwala wybrać pomiędzy kategoriami, które dzielą się na inne kategorie, tak jakby foldery na dysku twardym.

W polu nr 6 możemy wybrać nowe filmy, wysoko oceniane przez innych użytkowników, oglądać po kolei, czy wyszukiwać po nazwie.

W 7 możemy wybierać filmy z dostępnych w danej kategorii. Aby odtworzyć film, po prostu klikamy na niego, jak w wielu serwisach udostępniających różne media.

Po prawej stronie mamy swój panel administrayjny do konta, klikając na znak zapytania (bądź na zdjęcie, jeżeli dodaliśmy) możemy zmienić swoje dane profilu, dodać zdjęcie, zmienić hasło, czy zmodyfikować ustawienia czatu. Przycisk Dodaj służy do dodawania znajomych.

Jeżeli klikniemy na zakładkę Pokoje, mamy do dyspozycji kilka czatów, o odmiennej tematyce, wybieramy je przez kliknięcie na nazwę pokoju i naciśnięcie przycisku Wejdź na dole.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »