| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Samouczek

Prywatny interfejs (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Wygląd Windows Media Playera możemy zmieniać na wiele sposobów za pomocą tak zwanych skórek. Odtwarzacz zawsze uruchamia się w ostatnim używanym widoku, więc jeśli korzysta z niego więcej osób, ciągłe zmienianie skórki może być denerwujące. Zobaczymy, jak temu zaradzić. »

Sterujemy Media Playerem z paska startowego (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli korzystamy z Windows Media Playera do odtwarzania muzyki, to konieczność utrzymywania otwartego okna programu jest na dłuższą metę denerwujące. »

Włączamy automatyczną synchronizację (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli słuchając muzyki w Media Playerze podłączamy do komputera pamięć USB, to program traktując ją jak odtwarzacz MP3, próbuje zsynchronizować nośnik i nagrać na niego brakujące utwory. Oto jak wyłączyć tę funkcję. »

Wyszukiwanie wg. roku wydania (Windows Media Player)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli nasza biblioteka multimediów pęka w szwach od zgromadzonych plików, przydaje się wbudowana funkcja szukania, która pozwala na znalezienie konkretnego utworu, albumu lub wykonawcy. »

Chronimy wiadomości hasłem ( Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli nasz domowy komputer ma wielu użytkowników, to pewnie nie chcielibyśmy, by czytali naszą pocztę. Zabezpieczmy więc hasłem dostęp do Outlook Expressa. »

Wstawiamy efektowny podpis (Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Chcąc aby nasze dane kontaktowe wyróżniały się na tle tekstu wiadomości, zastosujmy następującą sztuczkę. »

Własne tło wiadomości (Outlook Express)

Aktualizacja: 18.04.2011

Zamiast standardowej papeterii dostępnej w programie pocztowym, jako tło wiadomości możemy użyć dowolnego pliku graficznego. »

Prywatne przeglądanie stron ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Surfując po Internecie, pozostawiamy ślady, dlatego nowy Internet Explorer ma funkcję InPrivate. Kiedy z niej korzystamy, nikt nie może sprawdzić jakie strony przeglądaliśmy. Dla wygody możemy stworzyć nowy skrót, dzięki któremu Internet Explorer od razu będzie się uruchamiał z włączoną funkcją InPrivate. »

Blokujemy ściąganie plików ze stron WWW ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeżeli nie chcemy aby wybrani użytkownicy naszego komputera, na przykład dzieci pobierali pliki z Internetu za pomocą Internet Explorera powinniśmy zastosować poniższą poradę. »

Dźwiękowe powiadomienie o kanale RSS ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Aby nie przeoczyć kanałów RSS na przeglądanych stronach, ustawmy powiadomienie o ich dostępności za pomocą sygnału dźwiękowego. »

Zapisujemy zapytania ( Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Jeśli musimy przerywać pracę przy komputerze, a nie chcemy stracić np. listy wyników wyszukiwania w Google musimy zapisać nasz stan w wyszukiwarce na pulpicie. »

Częstsza aktualizacja wiadomości (Internet Explorer 7/8)

Aktualizacja: 18.04.2011

Standardowo Internet Explorer aktualizuje kanały RSS tylko raz dziennie. Aby przez cały czas być na bieżąco musimy zmienić standardowe ustawienia. »

Subskrybowanie kanałów RSS ( Internet Explorer 7/8 )

Aktualizacja: 18.04.2011

Wiele serwisów internetowych oferuje regularnie aktualizowane wiadomości w formie kanałów RSS. Zobaczymy jak subskrybować kanał RSS ze strony www.infor.pl »

Ikony pulpitu zawsze pod ręką ( Windows XP / Vista)

Aktualizacja: 18.04.2011

Kiedy mamy otwartych wiele okien programów, to aby kliknąć na ikonę na pulpicie, musimy albo zminimalizować kolejne okna, albo użyć przycisku „Pokaż pulpit” na pasku szybkiego uruchamiania. »

Poprawnie wyłączamy komputer (Windows Vista)

Aktualizacja: 18.04.2011

Przycisk Wyłącz w menu startowym systemu nie wyłącza komputera, tylko przełącza go w tryb niskiego poboru energii , w którym komputer nie przestaje zużywać prądu. Aby nasz komputer po kliknięciu na ikonę wyłączenia faktycznie to robił musimy zmienić domyślną konfigurację. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »