| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jakie cyberataki czekają nas w 2011 roku?

Jakie cyberataki czekają nas w 2011 roku?

Aby lepiej zrozumieć, co czeka nas w 2011 roku w dziedzinie zagrożeń IT, najlepiej podzielić potencjalne trendy na trzy oddzielne kategorie. W naszej prognozie dokonamy analizy celów ataków cybernetycznych, przyjrzymy się metodom wykorzystywanym do przeprowadzania takich ataków i zbadamy, jakie organizacje będą ich celem.

Dlatego wejdą do gry przy pierwszej nadarzającej się okazji, kradnąc wszystko, co się da. We współczesnym świecie to informacja jest najcenniejszym zasobem, bo zgodnie z powiedzeniem - wiedza to potęga, a potęga oznacza kontrolę. W efekcie, sfera zainteresowania osób, które przeprowadzają tego typu ataki, znacznie poszerzyła się.

Co więcej, tradycyjna cyberprzestępczość coraz bardziej wkracza na te obszary, których do tej pory starała się unikać – ukierunkowane ataki na firmy. Kiedyś ataki ograniczały się do kradzieży pieniędzy od określonych użytkowników, instytucji bankowych oraz systemów płatniczych; dzisiaj technologia wykorzystywana przez cyberprzestępców jest już tak zaawansowana, że umożliwia szpiegostwo przemysłowe, szantaż i wyłudzenia.
Czego należy się spodziewać w 2011 roku:

* Powstanie nowe pokolenie lepiej zorganizowanych i bardziej “złośliwych” twórców szkodliwego oprogramowania.
* Ataki z użyciem szkodliwego oprogramowania będą ukierunkowane na zdobycie informacji oraz korzyści finansowych.
* Informacje staną się celem nowej “rasy” cyberprzestępców oraz kolejnym źródłem dochodów tych, którzy już teraz znajdują się w grze.
* Pojawi się Spyware 2.0, nowa klasa szkodliwego oprogramowania, które kradnie dane osobiste użytkowników (kradzież tożsamości) oraz wszelkie inne rodzaje danych, jakie uda się zdobyć.
* Spyware 2.0 stanie się popularnym narzędziem zarówno wśród nowych, jak i starych cyberprzestępców.
* Wzrośnie liczba ataków na użytkowników korporacyjnych dokonywanych przez tradycyjnych cyberprzestępców, jednocześnie stopniowo zmniejszy się liczba ataków na zwykłych użytkowników.
* Luki w zabezpieczeniach pozostaną główną metodą przeprowadzania ataków oraz wzrośnie zakres i tempo wykorzystywania takich luk.

Polecamy: serwis Mała firma

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK