| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak usunąć aktualnie używane pliki?

Jak usunąć aktualnie używane pliki?

Czasami zdarzy się, że plik o sporej wielkości, którego chcemy się pozbyć jest stale używany przez jakiś program. Problem pojawia się wtedy, gdy nie mamy pojęcia, co to za program, a zlokalizowanie, co to za aplikacja bywa niemożliwe lub bardzo czasochłonne. Jeśli ponowne uruchamianie komputera i inne operacje nie pomagają warto wykonać opisany niżej zabieg.

Gdy chcemy pozbyć się jakiegoś pliku, z pozoru wszystko wydaje się banalnie proste: wystarczy wybrać niechciany plik i nacisnąć przycisk Delete (lub Shift + Delete, jeśli chcemy pozbyć się pliku z ominięciem kosza). Niestety czasami pojawia się informacja o błędzie. System mówi nam, że plik jest używany przez jakiś program. Niestety system nie zawsze mówi nam co to za program i wtedy pojawia się spory problem.

Zobacz również: Drukarki specjalistyczne do nietypowych zastosowań – czym się charakteryzują?

Najlepszym narzędziem na rozwiązanie tego problemu jest program Unlocker. Jest to całkowicie darmowe urządzenie, które bez problemu pobierzemy w Internecie. Po pobraniu i zainstalowaniu programu wystarczy ponownie zlokalizować uparty plik, który nie chce się usunąć. Następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybieramy opcję Unlocker. Następnie wybieramy plik z listy programów, następnie wybieramy opcję Delete z rozwijanego menu w lewym dolnym rogu okienka i klikamy Unlock.

Pobierając program mamy do wyboru trzy różne wersje, oczywiście wszystkie są darmowe. Dostępne są wydania 32- oraz 64-bitowe normalnej wersji programu. Warto przed pobraniem sprawdzić, która wersja będzie pasowała do naszego systemu operacyjnego. Możemy również zdecydować się na poręczną wersję, której nie trzeba instalować. W tym przypadku po pobraniu pliku .zip otrzymamy obie wersje programu – 32- i 64-bitową. Problem z wersją przenośną jest jedna taki, że w przypadku kliknięcia prawym przyciskiem na pliku w Eksploratorze Windows, nie znajdziemy opcji programu Unlocker. W tym przypadku musimy najpierw uruchomić program, a następnie nawigować w nim do pliku, który chcemy usunąć. 

Zobacz również: Na co zwracać uwagę, a co pominąć podczas wyboru kamery do firmy?

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czasami zdarzy się, że plik o sporej wielkości, którego chcemy się pozbyć jest stale używany przez jakiś program.
Czasami zdarzy się, że plik o sporej wielkości, którego chcemy się pozbyć jest stale używany przez jakiś program.

Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Rycak

Doktor nauk prawnych, adwokat, w latach 2003-2016 sędzia orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych w sprawach z zakresu prawa pracy. W latach 1996-2006 asystent w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od 2009 r. wykładowca w uczelni Łazarskiego w Warszawie, prelegent na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, wykładowca i kierownik podyplomowych studiów "Prawo sądowe dla asystentów sędziów i referendarzy sądowych" oraz studiów "Prawo podatkowe" w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy oraz sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych dla sędziów, radców prawnych, dyrektorów sądów, pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz szefów działów kadr i HR.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK