| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wygodne zaznaczanie plików i folderów w Windows 7 – jak włączyć?

Wygodne zaznaczanie plików i folderów w Windows 7 – jak włączyć?

Zaznaczanie, kopiowanie i przenoszenie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w komputerze, zarówno w domu, jak i w pracy w biurze. Niekiedy, przy zaznaczaniu większej ilości plików z wciśniętym klawiszem Ctrl wystarczy chwila nieuwagi, aby zaczynać od początku. Na szczęście w Windows 7 znajdziemy bardzo wygodną alternatywę. Jak ją włączyć?

Jak już doskonale wiemy, gdy w oknie Eksploratora Windows chcemy zaznaczyć kilka elementów, na przykład kilka zdjęć do skopiowania, klikamy na nie, przytrzymując jednocześnie wciśnięty klawisz Ctrl. Każdy doskonale wie, że wystarczy chwila nieuwagi i zły wybór, aby spowodować, że całą „zabawę” musimy zaczynać od nowa. O ile jest to kilka plików, nie ma problemu, ale przy wyborze na przykład 50 zdjęć spośród 300 innych, po jakimś czasie przestaje to być zabawne. Aby raz na zawsze pozbyć się tego problemu, wystarczy włączyć wyświetlanie pól wyboru w Eksploratorze Windows.

Zobacz również: Nowy procesor, karta graficzna i ram – co można wymienić w notebooku?

Po otwarciu okna Eksploratora klikamy w zakładkę Organizuj i z rozwiniętego menu wybieramy opcję Opcje folderów i wyszukiwania. W nowym oknie zaznaczamy zakładkę Widok, a następnie stawiamy zaznaczenie przy opcji Użyj pól wyboru do zaznaczania elementów. Wybór potwierdzamy kliknięciem na Zastosuj. Od tej chwili, za każdym razem, gdy zbliżymy kursor do pliku w oknie Eksploratora Windows, pokaże się przy nim pole wyboru. Aby zaznaczyć plik, klikamy na pole, umieszczając w nim zaznaczenie w postaci markera (popularnego „ptaszka”). Od teraz będziemy wyraźnie widzieć, które pliki są zaznaczone, a które nie. 

Zobacz również: GPS czy AGPS – czym się różnią i co jest lepsze?

reklama

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zaznaczanie, kopiowanie i przenoszenie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w komputerze.
Zaznaczanie, kopiowanie i przenoszenie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w komputerze.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »