| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przeprowadzić przywracanie systemu przy użyciu nośnika instalacyjnego?

Jak przeprowadzić przywracanie systemu przy użyciu nośnika instalacyjnego?

Szczególnie w przypadku firmowych komputerów, regularne tworzenie punktu przywracania systemu to bardzo dobry nawyk. Najczęściej tego typu komputery przechowują ogromne ilości potrzebnych dla przedsiębiorstwa danych, dlatego też dbanie o ich bezpieczeństwo jest tak ważne. Niestety jak się okazuje w praktyce, funkcja Przywracanie systemu zazwyczaj jest ignorowana, a nawet wyłączana. Warto pamiętać, że posiadanie punktów przywracania jesteśmy w stanie uratować system nawet wtedy, gdy nie możemy go prawidłowo uruchomić. Możemy tego dokonać za pomocą nośnika instalacyjnego Windows 7, na którym znajduje się narzędzie pozwalające przywrócić system do wcześniejszego stanu korzystając z dostępnych punktów przywracania. Jak to zrobić?

Jeśli dotąd nie interesowaliśmy się tym, czy system Windows 7 tworzy punkty przywracania, możemy być spokojni, gdyż system Windows tworzy je automatyczne, np. przed instalacją krytycznych aktualizacji. Jeśli wcześniej nie wyłączyliśmy tej funkcji, jest szansa, że w przypadku awarii odzyskamy system sprzed kilku dni lub tygodni. Pamiętajmy jednak, że przywracając komputer do wcześniejszego stanu, nie usuniemy w ten sposób żadnych osobistych danych, jednak niektóre programy lub sprzęty mogą zostać odinstalowane. A jak skorzystać z przywracania systemu z płyty instalacyjnej Windows 7?

W pierwszej kolejności umieszczamy płytę instalacyjną w napędzi i uruchamiamy ponownie komputer. Następnie wykonujemy rozruch z nośnika. Jeśli nic się nie dzieje, a system próbuje wystartować, wchodzimy do BIOS’u i szukamy opcji o nazwie First Boot Device. W niektórych płytach dana opcja może nosić inną nazwę. Po odszukaniu danej opcji wybieramy napęd, w którym znajduje się płyta instalacyjna. Dzięki temu komputer będzie startował z płyty, co uruchomi instalację systemu.

Zobacz również: Oprogramowanie do skanowania – jak z niego korzystać i co ono oferuje?

Jeśli rozruch z płyty działa prawidłowo, po ukazaniu się menu instalacyjnego Windows 7, wybieramy opcję Napraw komputer. Instalator wyszuka istniejące instalacje systemu Windows. Po zakończeniu tej czynności koniecznie upewnijmy się, że zaznaczony został Windows 7. Następnie klikamy na Przywracanie systemu w oknie Opcje odzyskiwania systemu. Po ukazaniu się okna Przywracanie systemu klikamy przycisk Dalej.

W następnym kroku zaznaczamy pole wyboru przy ustawieniu Pokaż więcej punktów przywracania. Następnie z listy wybieramy zapamiętany stan systemu, do którego zostanie przywrócony nasz komputer. Jeśli chcemy sprawdzić, które programy zostaną usunięte lub dodane po wykonaniu przywracania, klikamy na Skanuj w poszukiwaniu zależnych programów. Wszystko potwierdzamy przyciskiem Dalej oraz Zakończ. 

Zobacz również: Jak działa systemowy Kosz i jak go skonfigurować?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Gałecki

Ekspert w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK