| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak odzyskać przypadkowo usunięte pliki?

Jak odzyskać przypadkowo usunięte pliki?

W pośpiechu usunęliśmy z pozoru przypadkowe, jednak jak się potem okazało, potrzebne nam pliki i nie wiemy jak je odzyskać? Na szczęście nie jest to takie trudne i co najważniejsze, możliwe. Na rynku istnieje wiele aplikacji do ratowania danych, a w śród nich, w licznych testach wygrywa program Easeus Data Recovery Wizard. Program dostępny jest w wersji płatnej, komercyjnej jak i darmowej, którą można pobrać ze strony producenta. Darmowa wersja pozwala odtworzyć maksymalnie 1 GB utraconych danych. Dla wielu użytkowników taka ilość w zupełności wystarczy, szczególnie, jeśli usunęliśmy dokumenty lub pliki ze zdjęciami.

Jeśli w miarę szybko zauważymy utratę naszych ważnych danych, powinniśmy możliwie szybko podjąć właściwe kroki. Na początku, nie powinniśmy zapisywać żadnych danych na partycji, na której znajdowały się usunięte przypadkiem pliki. Nie powinniśmy również wykonywać żadnych operacji na plikach na danej partycji. Wbrew pozorom to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie możemy stracić nieodwracalnie dane, z których można było odzyskać żądane dokumenty.

W związku z powyższym, po ściągnięciu programu Easeus Data Recovery Wizard koniecznie zainstalujmy ją na innej partycji dysku. Pamiętajmy o tym, gdy instalator zapyta nas o miejsce docelowe zapisu. Po zakończeniu instalacji niezwłocznie uruchamiamy aplikację i rozpoczynamy przywracanie usuniętych zasobów. W tym celu klikamy przycisk Deleted File Recovery i wskazujemy w kolejnym oknie dysk, na którym program ma poszukiwać usuniętych plików. Po potwierdzeniu wybranych opcji przyciskiem Next, aplikacja wyświetli w lewej części okna wykrytą strukturę folderów danego dysku. Możemy rozwijać poszczególne foldery w celu sprawdzenia zawartości, a klikając dwukrotnie dany plik, przywołamy jego podgląd.

Zobacz również: Modele banków internetowych - jak to wygląda w praktyce?

Jeśli jednak chcemy przywołać usunięte pliki o określonej nazwie, klikamy na przycisk Find file by name, a następnie wpisujemy fragment nazwy i klikamy przycisk Find next. Następnie na wyświetlonej liście znalezionych plików zaznaczamy te, które chcemy przywrócić. Kliknięciem przycisku Search files przywołamy w razie potrzeby zaawansowane funkcje filtrowania. A jeśli chcemy odtworzyć wszystkie znalezione pliki, zaznaczamy pole wyboru na samej górze drzewa folderów. Po wybraniu interesujących nas opcji i folderów klikamy na przycisk Next. Następnie kliknij przycisk Next.

W ostatnim kroku musimy podać katalog docelowy, w którym zostaną zapisane odzyskane pliki. I po raz kolejny pamiętajmy, że w żadnym wypadku nie może to być folder znajdujący się na tym samym dysku, co zaginione pliki. Aby zainicjować przywracanie, klikamy ponownie przycisk Next. 

Zobacz również: Mobilne witryny - czy to konieczne?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK