| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak odnowić rekord rozruchowy MBR w systemie Windows XP i Vista?

Jak odnowić rekord rozruchowy MBR w systemie Windows XP i Vista?

Po ataku wirusa Zimuse, lub innego szkodnika, który atakuje sektor rozruchowy Windows, nawet popularny „format C:” nie zdaje egzaminu i konieczna jest nieco bardziej zaawansowana ingerencja. Poniżej pokazujemy, jak poradzić sobie z tym problemem w systemach Windows Vista i XP.

W pierwszym kroku włączamy komputer w celu zainicjowania systemu. Następnie umieszczamy dysk instalacyjny Windows Vista w napędzie i uruchamiamy ponownie komputer. Pamiętajmy, aby wszystkie dalej wskazane czynności wykonać podczas jednej sesji tzn. bez restartowania komputera. Gdy pojawi się okno wyboru języka, czasu, klawiatury etc, klikamy przycisk Dalej, a następnie wybieramy opcję „Napraw komputer”. W następnym kroku klikamy na nazwę systemu operacyjnego i następnie wybieramy opcję Dalej. W oknie dialogowym Opcje odzyskiwania systemu klikamy polecenie „Wiersz polecenia”. W odpowiednie miejsce wpisujemy: bootrec.exe/fixmbr, a następnie naciskamy klawisz ENTER. Zamykamy okno wiersza polecenia i uruchamiamy system ponownie.

Zobacz również: Tabnabbing – co to takiego i czy jest groźne?

W pierwszym kroku inicjujemy instalację systemu. Umieszczamy dysk instalacyjny systemu Windows XP w napędzie i włączamy ponownie komputer. Podobnie jak w przypadku Windowsa Vista, wszystkie poniższe czynności wykonujemy podczas jednej sesji, czyli bez restartowania komputera. W programie instalacyjnym wybieramy naprawę instalacji systemu, naciskając literę R. Kolejną opcją jest pole wyboru systemu, gdzie najczęściej widoczna jest wartość: C:\WINDOWS – (naciskamy 1 i potwierdzamy Enterem). Po pojawieniu się wiersza C:\WINDOWS> …dopisujemy fixmbr, tak aby całość wyglądała następująco: C:\WINDOWS>fixmbr. Wszystko potwierdzamy klawiszem Enter. Po pojawieniu się pytania „Czy na pewno chcesz zapisać nowy rekord MBR?” naciskamy literę „t” (lub „y” w wersji angielskiej systemu), a następnie potwierdzamy wybór klawiszem Enter. W C:\WINDOWS> wpisujemy exit czyli C:\WINDOWS>exit i potwierdzamy Enterem. 

Zobacz również: Jak stworzyć wirtualną drukarkę PDF?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK