| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak opanować bałagan na pulpicie?

Jak opanować bałagan na pulpicie?

Komputer firmowy to maszyna do pracy, a nie domowe urządzenie, o które dbamy i utrzymujemy nim porządek. Oczywiście nie chodzi o brak kurzu, a porządek na dyskach oraz na pulpicie. W większości przypadków na pulpicie komputera firmowego znajduje się kilkadziesiąt różnych ikonek, folderów i dokumentów. Czasami znalezienie w tym gąszczu czegoś potrzebnego zajmuje dużo czasu i nerwów. Dlatego też, jeśli chcemy mieć porządek na pulpicie a lubimy pracować z dużą ilością ikonek i folderów, warto zainstalować aplikację Fences, dzięki której w łatwy sposób zorganizujemy poszczególne pliki.

Najpierw pobieramy i instalujemy program Fences. Po zainstalowaniu programu zobaczymy okienko "Welcome to Fences!". Następnie wybieramy funkcję "Start using Fences!" i następnie "Just create a couple fences". W ten sposób stworzymy dwa boksy na pliki znajdujące się na pulpicie i będziemy mogli zacząć korzystać z narzędzia. To oczywiście początek.

Zobacz również: Jak zgrać dźwięk z zewnętrznego źródła?

Po przeprowadzeniu powyższej operacji na pulpicie pojawią się boksy dla naszych plików i folderów. W pierwszym, nazywającym się Project 1, znajduje się ikonka "Customize Fences". Jeśli ją wybierzmy, będziemy mogli ustawić położenie poszczególnych boksów, zmienić ich kolor i ustawić kilka innych opcji. Na samym początku można przypisać boksom osobne nazwy. Na przykład boks o standardowej nazwie "Project 1" można nazwać "Dokumenty". Wystarczy, że w obrębie pola Projekt 1 klikniemy prawym przyciskiem myszy i wybierzemy funkcję "Rename Fence". Co prawda program działa w języku angielskim, ale z pewnością nikomu nie sprawi problemu jego obsługa.

Zobacz również: Jak przyspieszyć start systemu Windows 7?

Jeśli chcemy stworzyć nowy boks na pliki lub foldery, trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy rysujemy kwadrat na pulpicie, a następnie zwalniamy przycisk i wybieramy polecenie "Create new Fence here". Po utworzeniu boksu możemy dowolnie zmieniać jego wielkość. Korzystając z Fences można w łatwy sposób zorganizować poszczególne pliki na pulpicie. Jeśli zaś kończymy pracę i mamy dość patrzenia na boksu z plikami, po dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy na wolnym polu, wszystkie ikony z pulpitu znikną.

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »