| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak opanować bałagan na pulpicie?

Jak opanować bałagan na pulpicie?

Komputer firmowy to maszyna do pracy, a nie domowe urządzenie, o które dbamy i utrzymujemy nim porządek. Oczywiście nie chodzi o brak kurzu, a porządek na dyskach oraz na pulpicie. W większości przypadków na pulpicie komputera firmowego znajduje się kilkadziesiąt różnych ikonek, folderów i dokumentów. Czasami znalezienie w tym gąszczu czegoś potrzebnego zajmuje dużo czasu i nerwów. Dlatego też, jeśli chcemy mieć porządek na pulpicie a lubimy pracować z dużą ilością ikonek i folderów, warto zainstalować aplikację Fences, dzięki której w łatwy sposób zorganizujemy poszczególne pliki.

Najpierw pobieramy i instalujemy program Fences. Po zainstalowaniu programu zobaczymy okienko "Welcome to Fences!". Następnie wybieramy funkcję "Start using Fences!" i następnie "Just create a couple fences". W ten sposób stworzymy dwa boksy na pliki znajdujące się na pulpicie i będziemy mogli zacząć korzystać z narzędzia. To oczywiście początek.

Zobacz również: Jak zgrać dźwięk z zewnętrznego źródła?

Po przeprowadzeniu powyższej operacji na pulpicie pojawią się boksy dla naszych plików i folderów. W pierwszym, nazywającym się Project 1, znajduje się ikonka "Customize Fences". Jeśli ją wybierzmy, będziemy mogli ustawić położenie poszczególnych boksów, zmienić ich kolor i ustawić kilka innych opcji. Na samym początku można przypisać boksom osobne nazwy. Na przykład boks o standardowej nazwie "Project 1" można nazwać "Dokumenty". Wystarczy, że w obrębie pola Projekt 1 klikniemy prawym przyciskiem myszy i wybierzemy funkcję "Rename Fence". Co prawda program działa w języku angielskim, ale z pewnością nikomu nie sprawi problemu jego obsługa.

Zobacz również: Jak przyspieszyć start systemu Windows 7?

Jeśli chcemy stworzyć nowy boks na pliki lub foldery, trzymając wciśnięty prawy przycisk myszy rysujemy kwadrat na pulpicie, a następnie zwalniamy przycisk i wybieramy polecenie "Create new Fence here". Po utworzeniu boksu możemy dowolnie zmieniać jego wielkość. Korzystając z Fences można w łatwy sposób zorganizować poszczególne pliki na pulpicie. Jeśli zaś kończymy pracę i mamy dość patrzenia na boksu z plikami, po dwukrotnym kliknięciu lewym przyciskiem myszy na wolnym polu, wszystkie ikony z pulpitu znikną.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK