| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak wyłączyć powiadomienia wyświetlane w dymkach w Windows 7?

Jak wyłączyć powiadomienia wyświetlane w dymkach w Windows 7?

Komunikaty zwane potocznie „dymkami”, pojawiające się w zasobniku systemowym w systemach Windows. Komunikaty te informują użytkownika o występujących w systemie zdarzeniach, problemach czy zagrożeniach. Co prawda dla początkujących użytkowników są one bardzo pomocne, jednak po dłuższej pracy z systemem stają się zbędne, a niekiedy wręcz irytujące. Na szczęście można się ich pozbyć.

Aby pozbyć się denerwujących dymków, najprościej jest użyć Edytora zasad grupy, który znajdziemy w systemach Windows 7 Professional, Enterprise oraz Ultimate. W tym celu najpierw klikamy na Start, a następnie w pole Wyszukaj programy i pliki wpisujemy gpedit.msc i naciskamy Enter. Następnie klikamy kolejno Konfiguracja użytkownika/Szablony administracyjne/Menu Start i pasek zadań.

W okienku po prawej stronie klikamy dwukrotnie na ustawienie Ukryj porady dymkowe dla elementów menu Start. Możemy również ten sam zabieg przeprowadzić dla ustawienia Wyłącz wszystkie dymki powiadomień. W nowym oknie klikamy Wyłączone, a następnie OK, po czym zamykamy okno Edytora zasad grupy.

Zobacz również: Internet - Programy i Polecane strony WWW

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »