| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak przenieść wszystkie korespondencje z jednego konta e-mail na drugie?

Jak przenieść wszystkie korespondencje z jednego konta e-mail na drugie?

Czasami zdarza się, że po długich latach chcemy zmienić operatora poczty elektronicznej. W takich wypadkach chcielibyśmy przenieść całą dotychczasową korespondencję do nowej skrzynki, aby mieć do niej dostęp także z poziomu nowego konta. Wiele osób rezygnuje z tego pomysłu myśląc, że jest to skomplikowane i czasochłonne. Istnieje jednak na to pewna recepta.

Do tego celu najlepiej użyć klienta pocztowego Thunderbird 3. Na samym początku tworzymy nowe konto za pomocą menu Narzędzia | Konfiguracja kont. W tym celu klikamy przycisk Operacje w lewym dolnym narożniku i wskazujemy polecenie Dodaj konto pocztowe. Na ekranie pojawi się okno, w którym wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i hasło.

Po potwierdzeniu wpisanych danych przyciskiem Kontynuuj, Thunderbird automatycznie ustali parametry nowej skrzynki wymagane do jej utworzenia. Na koniec klikamy przycisk Utwórz konto. Jednak, co zrobić, aby skopiować swoją dotychczasową korespondencję do nowego konta. W tym celu wykonujemy następujące czynności.

W lewej części okna widać stare i nowe konto. W pierwszym kroku klikamy dotychczasowe konto prawym przyciskiem myszy i wskazujemy polecenie Otwórz w nowym oknie. Po tej czynności na ekranie ujrzymy dwa okna programu Thunderbird. Ustawiamy je obok siebie, a następnie otwieramy w każdym z nich folder Odebrane. W obrębie starego okna zaznaczamy wszystkie wiadomości za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+A. Możemy również wybrać tylko niektóre wiadomości klikając je z jednocześnie wciśniętym klawiszem Ctrl.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

W następnym kroku przeciągamy zaznaczone wiadomości za pomocą myszy ze starego konta do folderu Odebrane nowego konta. Wówczas klient poczty Thunderbird przeniesie żądane wiadomości do wskazanego folderu docelowego. Jeżeli jednak nie chcemy przenosić wiadomości z jednego konta do drugiego, lecz jedynie je skopiować, przytrzymujemy klawisz Ctrl podczas przeciągania i upuszczania.

Powyższe czynności powtarzamy dla każdego folderu starego konta, który ma być dostępny w nowym koncie. Powyższa metoda działa na kontach typu POP i na kontach IMAP. Jest jednak pewna różnica. Otóż w wypadku kont typu POP, kopiowanie wiadomości z jednego folderu do drugiego odbywa się tylko na dysku twardym komputera. Jeśli jednak dysponujemy kontem IMAP, wiadomości są gromadzone nie tylko lokalnie na twardym dysku, lecz również w folderach na serwerze operatora. Możemy więc uzyskać do nich dostęp, otwierając specjalną witrynę przeglądarką internetową, lub za pomocą programu pocztowego zainstalowanego w innym komputerze.

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz portretu

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK