| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak dostosować mysz dla osób leworęcznych?

Jak dostosować mysz dla osób leworęcznych?

Większość osób na świecie, to osoby praworęczne i nie da się tego ukryć. Nawet w świecie komputerów, praworęczni są wyraźnie faworyzowani. Dla przykładu, zobaczcie ile myszek oferowanych jest dla prawo-, a ile dla leworęcznych - różnica jest kolosalna. Osoby leworęczne mogą kupić mysz uniwersalną, niemniej ciągle pozostaje problem w systemie, gdyż wskaźniki myszy są dostosowane dla praworęcznych. Na szczęście można to zmienić.

Najpierw w Start wpisujemy hasło mysz i wybieramy z listy… Mysz. Wyświetli się okienko o nazwie Właściwości: Mysz. W zakładce przyciski zmień ustawienia na Leworęczni, dzięki czemu dostosujemy mysz do naszych wymagań.

Niestety system nie oferuje domyślnie wskaźników dla osób leworęcznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je bezpłatnie pobrać z internetu. Są to identyczne wskaźniki jak te dla praworęcznych, różnią się jedynie odpowiednią orientacją. Na tej stronie internetowej pobierzemy wskaźniki dla leworęcznych.

Zobacz również: Internet - Ciekawostki

Najlepiej, jeśli pobierzemy wszystkie wskaźniki Aero dla leworęcznych i zapiszemy je w jednym miejscu. Po pobraniu wskaźników udajemy się z powrotem do Właściwości: Mysz, wybieramy zakładkę Wskaźniki i każdy z dostępnych wskaźników zastępujemy wersją dla leworęcznych. Aby to zrobić, wybieramy dany wskaźnik, klikamy Przeglądaj i z folderu, w którym zapisaliśmy poszczególne wskaźniki, wskazujemy odpowiednie pliki.

Po zmianie wszystkich wskaźników klikamy przycisk Zapisz jako… i zapisujemy wskaźniki dla leworęcznych. Od tej pory będziemy mogli korzystać z myszy idealnie dostosowanej dla swojej lewej dłoni. 

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RESET2 Sp. z o.o.

RESET2 Sp. z o.o. istnieje od stycznia 2001 roku i kontynuuje działalność prowadzoną od 1992 roku przez RESET Computer Systems s.c. Spółka zajmuje się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie firmą. Produkty RESET2 to połączenie bogatych możliwości z łatwą i intuicyjną obsługą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »