| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Czasami zdarza się, że chcemy iść spać, ale nie zdążyliśmy pobrać pliku z Internetu, lub dziecko nigdy nie dotrzymuje słowa i zawsze wyłącza komputer długo po ustalonej porze. W pierwszym przypadku można zostawić komputer na noc, a w drugiej przymknąć oko i nie egzekwować wcześniej ustalonych zasad. Na szczęście istnieje możliwość ustalenia godziny automatycznego wyłączenia systemu. W systemie Windows 7 możemy w łatwy sposób ustawić odpowiednie zadanie.

Ustawiamy zadanie automatycznego wyłączania komputera

Pierwszym krokiem będzie wpisanie w menu Start hasła Harmonogram. Na górze menu wyświetli się Harmonogram zadań, na który klikamy prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy go, jako administrator. Następnie udajemy się do menu Akcje i wybieramy Utwórz zadanie.

Następnie w zakładce Ogólne wprowadzamy nazwę i opis dla nowej funkcji. Ponadto zaznaczamy pole Uruchom niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany. Oprócz tego, wybieramy również funkcję Uruchom z najwyższymi uprawnieniami. W polu Konfiguruj dla: wybieramy Windows 7.

W następnym kroku udajemy się do zakładki Akcje i klikamy przycisk Nowa. W nowym oknie zostawiamy funkcję Uruchom program w polu Akcja, natomiast w polu Program/skrypt wpisujemy shutdown.exe oraz w polu Dodaj argumenty wpisujemy: /s /f.

Porozmawiaj o tym naszym FORUM!

Zobacz również: Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Kolejno przechodzimy do zakładki Wyzwalacze i wybieramy przycisk Nowy z lewego dolnego rogu. Następnie wprowadzamy odpowiednie dane dla automatycznego wyłączania komputera. W tym miejscu musimy ustalić, jak często i o której godzinie komputer ma się automatycznie wyłączać.

Po wprowadzeniu ustawień wszystkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK. Po tej czynności zostaniemy poproszeni o wprowadzenie swojego loginu i hasła. Od tej pory komputer będzie się automatycznie wyłączał o wybranych wcześniej godzinach. 

Zobacz również: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – uwagi ogólne

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adwokat Marta Kawecka Właściciel portalu LegalnaBudowa.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »