| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Czasami zdarza się, że chcemy iść spać, ale nie zdążyliśmy pobrać pliku z Internetu, lub dziecko nigdy nie dotrzymuje słowa i zawsze wyłącza komputer długo po ustalonej porze. W pierwszym przypadku można zostawić komputer na noc, a w drugiej przymknąć oko i nie egzekwować wcześniej ustalonych zasad. Na szczęście istnieje możliwość ustalenia godziny automatycznego wyłączenia systemu. W systemie Windows 7 możemy w łatwy sposób ustawić odpowiednie zadanie.

Ustawiamy zadanie automatycznego wyłączania komputera

Pierwszym krokiem będzie wpisanie w menu Start hasła Harmonogram. Na górze menu wyświetli się Harmonogram zadań, na który klikamy prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy go, jako administrator. Następnie udajemy się do menu Akcje i wybieramy Utwórz zadanie.

Następnie w zakładce Ogólne wprowadzamy nazwę i opis dla nowej funkcji. Ponadto zaznaczamy pole Uruchom niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany. Oprócz tego, wybieramy również funkcję Uruchom z najwyższymi uprawnieniami. W polu Konfiguruj dla: wybieramy Windows 7.

W następnym kroku udajemy się do zakładki Akcje i klikamy przycisk Nowa. W nowym oknie zostawiamy funkcję Uruchom program w polu Akcja, natomiast w polu Program/skrypt wpisujemy shutdown.exe oraz w polu Dodaj argumenty wpisujemy: /s /f.

Porozmawiaj o tym naszym FORUM!

Zobacz również: Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Kolejno przechodzimy do zakładki Wyzwalacze i wybieramy przycisk Nowy z lewego dolnego rogu. Następnie wprowadzamy odpowiednie dane dla automatycznego wyłączania komputera. W tym miejscu musimy ustalić, jak często i o której godzinie komputer ma się automatycznie wyłączać.

Po wprowadzeniu ustawień wszystkie zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK. Po tej czynności zostaniemy poproszeni o wprowadzenie swojego loginu i hasła. Od tej pory komputer będzie się automatycznie wyłączał o wybranych wcześniej godzinach. 

Zobacz również: Jak napisać regulamin sklepu internetowego – uwagi ogólne

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK