| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak stworzyć niewidzialną ikonę?

Jak stworzyć niewidzialną ikonę?

Czasami nie chcemy, aby niepowołane osoby widziały na naszym pulpicie skróty do gier, prywatnych folderów czy stron internetowych. Co prawda można je schować w folderach, jednak o wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest stworzenie niewidzialnej ikony. Jak to zrobić?

Aby stworzyć na pulpicie niewidzialną ikonę, najpierw tworzymy skrót do programu lub folderu, do którego chcemy uzyskać dostęp. Pierwszym krokiem będzie zmiana ikony. Aby tego dokonać prawym kliknięciem myszy na ikonie wywołujemy menu kontekstowe, wybieramy Właściwości i w zakładce Skrót klikamy na funkcję Zmień ikonę. Następnie, w nowo otwartym oknie podajemy następującą ścieżkę: %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll

Zobacz również: Internet - Szybkie porady

Następnie odnajdujemy w niej pustą ikonę i zatwierdzamy wybór przyciskiem OK. Po tym zabiegu ikona powinna być niewidoczna. Pozostaje jeszcze zmiana podpisu. Aby się nią zająć klikamy w Start i wpisujemy: Tablica znaków. Po uruchomieniu przewijamy w dół jej zawartość, aż trafimy na znak, który wygląda na puste miejsce. Kolejno klikamy Wybierz a zaraz po tym Kopiuj. Po tej czynności możemy zamknąć tablicę znaków, a następnie zmienić nazwę pliku, który chcemy schować, wklejając do niego skopiowany przed chwilą znak. W tym celu wywołujemy menu kontekstowego pliku i wybieramy Zmień nazwę. Następnie klikamy na zaznaczonym polu prawym przyciskiem myszy i wybieramy Wklej.

Przy ikonie pozostała jedynie strzałka skrótu, którą można w łatwy sposób usunąć, ale o tym w następnym poradniku. Dzięki powyższym działaniom można stworzyć swego rodzaju tajne wejście do jakiegoś folderu lub gry. 

Szybkie porady: Komputer-Foto - Retusz krajobrazu

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK